Tenisz: Udvardy Panna főtáblás a kolozsvári WTA-tornán

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2021.08.02. 16:39
Udvardy Panna a főtáblán is folytathatja kolozsvári szereplését (Fotó: Dömötör Csaba)
A selejtezőben első helyen kiemelt Udvardy Panna feljutott a főtáblára hétfőn a kolozsvári női tenisztornán.

A világranglistán 173. magyar játékos a kvalifikáció második fordulójában 6:2, 4:6, 6:4-re verte a mexikói Ana Sofia Sánchezt (260.) úgy, hogy a harmadik szettben 5:4-nél több órás esőszünet szakította félbe a meccset.

A 22 éves kaposvári teniszező júliusban a budapesti versenyen, élete első WTA-főtábláján a negyeddöntőig jutott.

Udvardy a főtábla első körében a 3. helyen kiemelt román Ana Bogdannal találkozik.

A salakpályás verseny főtábláján alanyi jogon indulhat Jani Réka (194.), aki a nyitó körben a hazai közönség előtt szereplő Jaqueline Cristiannal (149.) csap össze.

Mindkét magyar első fordulós mérkőzését keddre tervezik.

WTA-TORNA, KOLOZSVÁR (235 238 dollár, salak)