Tenisz: Sarapova megsérült, Bouchard-nak meccslabdája volt

2019.01.04. 11:21
Combsérülés miatt a második játszmában feladta az Arina Szabalenka elleni mérkőzését Marija Sarapova a sencseni kemény pályás női tenisztorna negyeddöntőjében.

A korábbi világelső a második szett közepén, 6:1, 4:2-es hátrányban jelezte ellenfelének és a mérkőzésvezetőnek, hogy nem tudja folytatni a meccset.

Az aucklandi viadalon a címvédő Julia Görges csaknem két és fél órás találkozón, szetthátrányból felállva és meccslabdát hárítva kerekedett Eugenie Bouchard fölé. A német hölgy a döntő játszma rövidítésében látványos ütésváltás végén értékesítette saját maga harmadik mérkőzéslabdáját.

Ugyancsak az új-zélandi viadalon Babos Tímea kiejtője, a 18 éves Bianca Andreescu is bejutott az elődöntőbe: a kanadai színekben versenyző lány csütörtökön Caroline Wozniackit verte meg, míg pénteken egy másik korábbi világelső, Venus Williams felett diadalmaskodott.

WTA-TORNA, BRISBANE (1 000 000 dollár, kemény pálya)