Tenisz: Raducanu kikapott a világranglista 106. helyezettjétől

2021.11.09. 21:30
Emma Raducanu kisebb hullámvölgybe került a US Open után (Fotó: AFP)
Emma Raducanu három játszmában, 6:1, 6:7, 7:5-re kikapott a világranglistán 106. kínai Vang Hszin-jütől a linzi kemény pályás női tenisztorna második fordulójában.

A US Open bajnoka az első játszmát simán elveszítette, a másodikat rövidítésben megnyerte, majd a harmadikban 4:4-nél és 5:5-nél is elvette a kínai hölgy az adogatását, s Raducanu másodszor már nem tudott egyenlíteni. A találkozó 2 óra 36 percig tartott.

A 19. életévét a héten (november 13-án) betöltő brit lány a New York-i Grand Slam-torna megnyerése óta három versenyen indult el: a linzi viadalt megelőzően Indian Wellsben is kikapott rögtön az első mérkőzésén, míg Kolozsváron a negyeddöntőig jutott.

Vang Hszin-jü pályafutása eddigi legnagyobb diadalát aratta – már ami a legyőzött ellenfelek világranglistás helyezését illeti.

Raducanuval ellentétben a torna második kiemeltje, Simona Halep bejutott a legjobb nyolc közé.

WTA-TORNA, LINZ (235 238 dollár, kemény pálya)