CS. B. 2021.09.28 10:31 Frissítve: 2021.09.28 11:01

Tenisz: Raducanu felszerelése helyet kap a Hírességek Csarnokában

Emma Raducanu brit teniszezőnek a US Open döntőjében viselt győztes felszerelése is helyet kap a tenisz Hírességek Csarnokában – közölte az MTI.

Emma Raducanu a torna fináléjában viselt felszerelését ajánlotta fel (Fotó: AFP)
Emma Raducanu a US Open fináléjában viselt felszerelését ajánlotta fel (Fotó: AFP)

A brit tehetség két hete történelmet írt azzal, hogy a selejtezőből indulva megnyerte az amerikai nyílt teniszbajnokságot New Yorkban. Raducanu a torna fináléjában viselt felszerelését felajánlotta a newporti székhelyű Hírességek Csarnokának.

„Minden idők első, selejtezőből induló és nagy címet nyerő játékosának helye van a tenisztörténelem otthonában!" – írta egy Twitter-bejegyzésben a múzeum hétfőn.

A US Open döntőjében a 19 éves kanadai Leylah Fernandez volt Raducanu ellenfele, és a 18 esztendős teniszező meglepte a világot azzal, hogy szettveszteség nélkül – 44 év után első brit női játékosként – megnyerte az év utolsó Grand Slam-tornáját.

(MTI)

2021.10.17 16:11:04

Tenisz B. D. K.

A gyönyörű orosz sportolónő fotóiban könnyen el lehet merülni.

2021.10.11 09:39:39

Tenisz MTI/K. B.

A női mezőnyben három román játékos esett ki a harmadik fordulóban.

2021.09.26 20:35:39

A csapat behozhatatlan, 14–1-es előnyre tett szert, így nyert Bostonban.

2021.09.26 08:55:05

Tenisz LÁNDORI BALÁZS

Huszonkét évvel az első GS-győzelme után végre magához ölelné a 24. egyéni trófeáját.