Tenisz: összejött Karacev második tornagyőzelme

Cs. B.Cs. B.
2021.10.24. 18:41
A 28 éves játékos pályafutása során harmadszor játszott döntőt ATP-tornán és Dubai után másodszor nyert (Fotó: AFP)
A második helyen kiemelt orosz Aszlan Karacev győzött a moszkvai kemény pályás tenisztorna férfi versenyében, míg az 584 ezer euró (211 millió forint) összdíjazású antwerpeni kemény pályás férfi tenisztornát az elsőként rangsorolt olasz Jannik Sinner nyerte.

Karacev a vasárnapi fináléban két szettben bizonyult jobbnak a hatodikként rangsorolt horvát Marin Cilicnél. A találkozó 1 óra 17 percig tartott.

A 28 éves Karacev pályafutása során harmadszor játszott döntőt ATP-tornán – mindhármat idén –, és Dubai után másodszor nyert.

Antwerpenben a viadal vasárnapi döntőjében Sinner két sima játszmában bizonyult jobbnak a második helyen kiemelt argentin Diego Schwartzmannál. Sinner négyszer vette el riválisa adogatójátékát, miközben egyszer sem veszítette el a sajátját. Az összecsapás 1 óra 17 percig tartott.

A 20 éves olasz játékos karrierje során hatodszor volt döntős ATP-tornán, azokon ötödször nyert, idei mérlege ötből négy: Antwerpen előtt Szófiában, Washingtonban és Melbourne-ben diadalmaskodott.

Az amerikai Ann Li nyerte meg a 235 ezer dollár (73 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornát Tenerifén, miután a viadal vasárnapi döntőjében két játszmában legyőzte a kolumbiai Maria Camila Osorio Serranót. A 21 éves amerikai játékos pályafutása során először bizonyult legjobbnak WTA-tornán.

ATP 250-ES TORNA, MOSZKVA (779 000 dollár, kemény pálya)