Tenisz: nem lesz Fucsovics–Federer meccs, kikapott a svájci

2021.05.18. 18:12
Roger Federer három szettben kikapott Genfben (Fotó: AFP)
Az első helyen kiemelt Roger Federert meglepetésre legyőzte a világranglista 75. helyén álló spanyol Pablo Andújar a genfi salakpályás férfi tenisztorna 2. fordulójában. Eközben Lorenzo Musetti nagy csatában kerekedett a hetedik helyen kiemelt kanadai Felix Auger-Aliassime fölé a lyoni viadal keddi első fordulójában.

A világranglista nyolcadik helyén tanyázó Roger Federer erőnyerőként a nyolcaddöntőben találkozottPablo Andújarral (75.), és kiélezett párharcban 6:4, 4:6, 6:4-re kikapott, így az első mérkőzésén búcsúzott a genfi viadaltól.

Mint beszámoltunk róla, Fucsovics Márton két szoros szettben jobbnak bizonyult a svájci Henri Laaksonennél, és a 16 között a hazai pályán szabadkártyával szereplő Dominic Stephan Stricker ellen játszik. A 19 éves svájci kedden az 1. fordulóban meglepetésre két szettben megverte a 2014-ben US Open-bajnok horvát Marin Cilicet.

Arra lehetett számítani, hogy amennyiben a magyar sikerrel veszi a következő akadályt, Federerrel szemben lép pályára, ám így erre az összecsapásra már biztosan nem került sor.

A 39 éves Federer a tavalyi Australian Open után két térdműtéten esett át, szinte teljesen kihagyta a koronavírus-járvány miatt megrövidült 2020-as idényt, és csak idén márciusban tért vissza Dohában. A katari versenyen második meccsén, a negyeddöntőben kikapott, majd közölte, hogy még nem elégedett a formájával, és egy ideig a tornák helyett az edzésekre koncentrál. A szupersztár az előző salakos mérkőzését a 2019-es Roland Garros elődöntőjében vívta.

Lyonban a 19 éves olasz Lorenzo Musetti – a top 100 legfiatalabb tagja – 2 óra 47 perc alatt, három szettben bizonyult jobbnak az esélyesebbnek számító Felix Auger-Aliassiménél (18.), aki szintén nem nevezhető idősnek, ő 20 éves.