Tenisz: Nadal 12 év után ismét megnyerte a pekingi tornát

2017.10.08. 15:45
Rafael Nadal másodszor haraphatott bele a pekingi torna győztesének járó trófeába (Fotó: AFP)
A világelső Rafael Nadal két játszmában (6:2, 6:1) megverte az ausztrál Nick Kyrgiost a pekingi kemény pályás férfi tenisztorna döntőjében, ezzel megszerezte idei hatodik, pályafutása 75. tornagyőzelmét.

A mérkőzés nagyobb küzdelmet is hozhatott volna, ha Kyrgios jobban sáfárkodik a bréklabdáival (4/0). Igaz, Nadalnak is megvoltak a lehetőségei, hogy még többször elvegye az ausztrál adogatását (12/4). Az összecsapás végül 92 percig tartott, Nadal pályafutása során harmadszor verte meg Kyrgiost, és 2005 után másodszor hódította el a pekingi torna győztesének járó serleget.

A spanyol kiválóság előnye 2360 pontra nő a világranglista élén Roger Federer előtt, akinek hozzá hasonlóan idén már nincsenek megvédendő pontjai, tehát az év hátralévő részének tiszta lappal futhatnak neki. A két klasszis a jövő héten a sanghaji Masters-tornán indul, Nadal az első fordulóban az amerikai Jared Donaldsonnal találkozik.

A tokiói kemény pályás férfi tenisztornát a belga David Goffin nyerte meg, a döntőben a francia Adrian Mannarinót győzte le. A tavaly is döntős Goffin egy hét alatt a második – összességében pedig a negyedik – trófeáját nyerte meg, a múlt vasárnap Sencsenben diadalmaskodott.

A 26 éves játékos a legjobbja a belga Davis-kupa-válogatottnak, amely november végén döntőt vív a franciákkal Lille-ben, majd februárban a magyar csapattal találkozik a világcsoport nyolcaddöntőjében.

ATP 500-AS TORNA, PEKING (4 280 460 dollár, kemény pálya)