H. Á. 2021.03.01 22:27 Frissítve: 2021.03.01 23:03

Tenisz: máris búcsúzott az Aus. Open döntőse Dohában

Az Australian Openen döntős Jennifer Brady már az első fordulóban kiesett az 565 ezer dollár (170 millió forint) összdíjazású, dohai kemény pályás női tenisztornán. A világranglistán 13. amerikai játékos – aki kilenc napja a japán Oszaka Naomitól kapott ki a melbourne-i fináléban – mindössze három gémet nyert meg az észt Anett Kontaveit (24.) ellen – közölte az MTI.

A Grand Slam-bajnokok közül a lett Jelena Ostapenko, a spanyol Garbine Muguruza, a német Angelique Kerber és a fehérorosz Viktorija Azarenka is sikerrel vette a nyitó kört Katarban. Utóbbi egy másik GS-győztest, a 35 éves orosz Szvetlana Kuznyecovát búcsúztatta.

WTA DOHA, (565 530 dollár, kemény pálya)
1. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)
Azarenka (fehérorosz, 8.)–Kuznyecova (orosz) 6:2, 6:3
Ostapenko (lett)–Bertens (holland, 5.) 6:0, 6:2
Kontaveit (észt)–Brady (amerikai, 7.) 6:1, 6:2
Muguruza (spanyol)–Kugyermetova (orosz) 6:2, 7:6 (7–4)
Kerber (német)–Büyükakcay (török) 6:4, 6:2
Szakkari (görög)–Serif (egyiptomi) 6:0, 6:3

(MTI)

2021.03.19 18:00:09

Tenisz KLEIN RON

Bemutatjuk az orosz éljátékost, aki ellen Fucsovics Márton idén már nem akar többet teniszezni.

2021.03.14 08:14:46

Tenisz BERTA MIHÁLY, DANCSÁK ANDRÁS

Tornák, ellenfelek, statisztikák, világranglista-helyezések és a tíz legemlékezetesebb pillanat.

2021.03.07 22:20:14

NS-VÉLEMÉNY. Röviden: a világ egyik legjobb teniszezője.

2021.03.07 13:04:18

Tenisz HARMATH ÁKOS

A magyar éljátékos alaposan megizzasztotta a sorozatban 20. ATP 500-as meccsét is megnyerő oroszt.