Tenisz: észt tornagyőzelem a brüsszeli salakon

2013.05.25. 18:30
A brüsszeli salakpályás női tenisztorna döntőjében az észt Kaia Kanepi két játszmában győzött a nyolcadik helyen kiemelt Peng Su-aj ellen, ezzel pályafutásának negyedik tornagyőzelmét aratta.

Az első szett mindössze 27 percig tartott, amelynek során Kanepi háromszor is elvette Peng adogatását, míg a kínai versenyző csak egyszer tudott brékelni, így 6:2-re az észt hölgy nyerte a játszmát.

A második szett már jóval izgalmasabban alakult, hiszen Kanepi 5:2-re vezetett, három meccslabdája is volt, ám Peng számára volt visszaút, és 5:4 után egyenlített. Ezt követően azonban ismét elveszítette az adogatását, amely után ellenfele már nem hibázott, és 7:5-re a második játszmát is megnyerte.

Kanepi bő egy év után nyert ismét tornát (legutóbb 2012 májusában diadalmaskodott az estorili salakon), míg Peng már a második fináléját veszítette el Brüsszelben (2011-ben Wozniackitól kapott ki a döntőben).

Strasbourgban hazai tornagyőztest avattak Alizé Cornet személyében.

WTA-PREMIERTORNA, BRÜSSZEL (690 000 dollár, salak)