Tenisz: Babos Tímea nem bírt a US Open-győztessel

K. B.K. B.
2023.05.24. 16:23
Babos Tímea a 2. fordulóig jutott Rabatban (Fotó: Getty Images)
Babos Tímea egyesben búcsúzott a 259 ezer dollár (90 millió forint) összdíjazású rabati salakpályás női tenisztorna második fordulójában, mivel két szettben kikapott a világranglista 35. helyezettjétől, a 2017-ben US Open-győztes Sloane Stephenstől.

A világranglistán 237. Babos Tímea – aki februárban még 374. volt – a selejtezőből küzdötte fel magát a főtáblára, ahol az orosz Irina Hromacsovát legyőzte (297.). A párosban négyszeres Grand Slam-győztes, háromszoros világbajnok magyar teniszező WTA-viadal főtábláján ezt megelőzően legutóbb 2021 márciusában tudott egyéniben mérkőzést nyerni, azóta 0/11 volt a győzelmi mutatója.

Sloane Stephens az első szettben kétszer is elvette a magyar adogatását, Babos egyszer tudott brékelni, így 6:3-ra elveszítette az első felvonást. A második játékrész simábban alakult, Stephens 1 óra 20 perc játék után 6:3, 6:1-re nyert.

Babos Tímea párosban is érdekelt Rabatban, a kazah Anna Danyilinával szerda este a negyeddöntőben lép pályára.