Roland Garros: Zverev újabb ötszettese; Dimitrov kiesett

2018.06.01. 15:31
Alexander Zverev óriási küzdelemben jutott be a legjobb tizenhat közé (Fotók: AFP)
A második kiemelt Alexander Zverev csaknem négyórás küzdelemben, meccslabdát hárítva győzte le öt szettben a bosnyák Damir Dzumhurt a francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) harmadik fordulójában, amelyben Grigor Dimitrov három játszmában kikapott Fernando Verdascótól.

Újabb ötszettes csatát élt túl Alexander Zverev: a 21 éves német pénteken 3 óra 54 perces mérkőzésen, szetthátrányból felállva gyűrte le a bosnyák Damir Dzumhurt (6:2, 3:6, 4:6, 7:6, 7:5). Két nappal ezelőtt hasonlóan nagy küzdelemre kényszerült, amikor három és fél órás meccsen verte meg a szerb Dusan Lajovicsot (2:6, 7:5, 4:6, 6:1, 6:2 ), akkor is 1:2-es szetthátrányból.

Ezúttal a negyedik játszmában Dzumhur 6:5-nél a továbbjutásért szervált, de négy ki nem kényszerített hibával semmire elbukta az adogatását, majd a rövidítésben nem tudott a német közelébe férkőzni. Az ötödik felvonásban 4:3-ig Zverev állt jobban, de a bosnyák fordított, és 5:4-nél fogadóként meccslabdához jutott. Ezzel nem élt, majd a következő játékban a német brékelt, aki aztán adogatóként le is zárta a találkozót.

A mérkőzésen a felek összesen 37 bréklabdáig jutottak el, ezekből 17-et értékesítettek – férfimeccsen mind a két szám kimagasló adatnak számít.

A világbajnoki címvédő Grigor Dimitrov meglehetősen simán, három játszmában kikapott a 350. salakpályás mérkőzését abszolváló Fernando Verdascótól, így a Roland Garroson nyolcadik nekifutásra sem sikerült bejutnia a negyedik fordulóba. A 34 éves spanyol idén harmadszor vert meg top 10-es játékost – ebből két győzelmet a bolgár felett aratott –, a legjobb 16 között pedig honfitársával, Roberto Bautistával vagy Novak Djokoviccsal találkozik.

A japán Nisikori Kei az ötödik mérkőzéslabdáját értékesítve, 39 nyerőt ütve búcsúztatta a francia Gilles Simont.

A női mezőnyben egyelőre Mihaela Buzarnescu a torna hőse

A nőknél három kiemelt játékos, az amerikai Madison Keys (13.), az orosz Darija Kaszatkina (14.) és a cseh Barbora Strycová (26.) is bejutott a legjobb 16 közé, míg a kazah Julija Putyinceva 1:6, 0:4-ről, két meccslabdát hárítva fordított a kínai Vang Csiang ellen.

Kiesett viszont a negyedikként rangsorolt ukrán Elina Szvitolina, aki Mihaela Buzarnescutól kapott ki. A román hölgy 30 évesen először szerepel a Roland Garros főtábláján, és korábban egyetlen meccset sem nyert Grand Slam-tornán.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (39 197 000 euró, salak)
FÉRFI EGYES, 3. FORDULÓ
Verdasco (spanyol, 30.)–Dimitrov (bolgár, 4.) 7:6 (7–4), 6:2, 6:4
A. Zverev (német, 2.)–Dzumhur (bosnyák, 26.) 6:2, 3:6, 4:6, 7:6 (7–3), 7:5
Nisikori (japán, 19.)–Simon (francia) 6:3, 6:1, 6:3

NŐI EGYES, 3. FORDULÓ
Keys (amerikai, 13.)–Oszaka (japán, 21.) 6:1, 7:6 (9–7)
Kaszatkina (orosz, 14.)–Szakkari (görög) 6:1, 1:6, 6:3
Putyinceva (kazah)–Vang Csiang (kínai) 1:6, 7:5, 6:4
Strycová (cseh, 26.)–Siniaková (cseh) 6:2, 6:3
Buzarnescu (román, 31.)–Szvitolina (ukrán, 4.) 6:3, 7:5

VEGYES PÁROS, 1. FORDULÓ
Csang Suaj, Peers (kínai, ausztrál)–Babos, Bopanna (magyar, indiai, 7.) 6:2, 6:3