Roland Garros: Djokovics továbbment, Wawrinka máris kiesett!

2018.05.28. 14:55
Stan Wawrinka nagyot küzdött, de ez sem volt elég ahhoz, hogy bejusson a második fordulóba (Fotók: AFP)
A 2015-ös bajnok Stan Wawrinka ötszettes mérkőzésen kikapott a 34 éves Guillermo García Lópeztől a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában. A spanyol játékos nem először tréfálta meg a háromszoros Grand Slam-győztest a Roland Garroson. A címvédő Rafael Nadal az eső miatt nem tudta befejezni a meccsét.

A 33 éves svájci az első szettet simán elveszítette (2:6), utána azonban feljavult a játéka, csökkentette a hibáinak számát, és szűk másfél óra alatt fordított. Wawrinka a negyedik szettben is brékelőnybe került (3:2), de ezt nem tudta megőrizni, majd miután 4:4-nél elpuskázott két, 5:5-nél pedig egy bréklabdát, 7–5-re elveszítette a rövidítést.

A döntő játszmában 2:1-re még a svájci vezetett, utána azonban a spanyol kétszer is elvette az adogatását, és 3 óra 30 perc alatt megnyerte a meccset (6:3). Wawrinka 50 nyerővel és 72 ki nem kényszerített hibával fejezte be a mérkőzést.

García López nem először tört borsot Wawrinka orra alá a Roland Garroson, 2014-ben szintén az első fordulóban búcsúztatta a svájcit (6:4, 5:7, 6:2, 6:0), aki a következő évben megnyerte a párizsi GS-tornát, 2016-ban a legjobb négyig jutott, míg tavaly döntőt játszott.

A játéknap másik nagy vesztese Wawrinka mellett a ciprusi Markosz Bagdatisz, aki szett- és brékelőnyben sérülés miatt feladta a Santiago Giraldo elleni találkozóját. Az elmúlt két évben elődöntőig jutó osztrák Dominic Thiem könnyed sikerrel kezdett.

A Roland Garros 2016-os győztese, a korábbi világelső Novak Djokovics 2 óra 5 perc alatt három szettben megverte a selejtezőből érkező brazil Rogério Dutra Silvát, ezzel elkönyvelte 60. győzelmét a párizsi GS-tornán. A szerb kiválóság az első és a második játszmát is brékhátrányból fordította meg, valamint a harmadik felvonásban is elveszítette egyszer az adogatását, de 37 nyerőt ütve összességében magabiztos győzelmet aratott. Djokovicsra a második körben nehezebb feladat vár, ellenfele a Jaume Munar–David Ferrer spanyol házi csata továbbjutója lesz.

Novak Djokovics eggyel több nyerőt ütött, mint ki nem kényszerített hibát

Az argentin Marco Trungelliti továbbjutása nem azért nagy szó, mert az ausztrál Bernard Tomicot búcsúztatta, hanem azért, mert vasárnap délután 3 órakor még Barcelonában tartózkodott, ahonnan kilencórányi vezetés után éjfél körül érkezett meg Párizsba, hogy pályára léphessen a salakpályás Grand Slam-tornán.

A 28 éves játékos a selejtező harmadik fordulójában döntő szettben kikapott a lengyel Hubert Hurkacztól, de Nick Kyrgios visszalépése miatt szerencsés vesztesként felkerült a főtáblára. Trungelliti vasárnap délután testvérével, édesanyjával és nagymamájával autóba ült, testvérével felváltva levezette az 1035 kilométeres távot, aludt néhány órát, majd szűk háromórás meccsen kiejtette a szintén a selejtezőből érkező ausztrál riválisát. Trungelliti a második körben Fucsovics Márton párospartnere, az olasz Marco Cecchinato ellen folytatja.

TRUNGELLITI (BALRA) VASÁRNAP DÉLUTÁN INDULT BARCELONÁBÓL

A genfi tornadöntőben a Fucsovics által két játszmában legyőzött német Peter Gojowczyk szett- és brékhátrányban, 41 perc után feladta a brit Cameron Norrie elleni meccsét. A selejtezőből induló, 2014-es elődöntős lett Ernests Gulbis négy játszmában kiejtette a 29. kiemelt luxemburgi Gilles Müllert.

A nőknél kiesett a 2013-as elődöntős, korábbi világelső Viktorija Azarenka is, aki Katerina Siniakovától kapott ki. A 22 éves cseh lány először nyert meccset a párizsi Grand Slam-torna főtábláján. Szintén véget ért Kristina Mladenovic egyesbeli szereplése. Babos Tímea páros társa Andrea Petkovictól kapott ki.

NADAL KEDDEN FOLYTATJA

Este nyolc órakor eső miatt félbeszakadtak az éppen zajló mérkőzések, amelyeket kedden folytatnak. A férfiaknál címvédő, tízszeres győztes Rafa Nadal is az érintettek között van, 6:4, 6:3, 0:3-ra állt az olasz Simone Bolelli ellen, amikor abba kellett hagyniuk a játékot.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (39 197 000 euró, salak)