Roland Garros: a világelső Oszaka mellett S. Williams is kiesett

2019.06.01. 20:28
Oszaka Naomi kiesett (Fotó: AFP)
A harmadik helyen kiemelt címvédő, Simona Halep a 3. fordulóban alig 55 perc alatt leiskolázta az ukrán Leszja Curenkót a francia nyílt teniszbajnokságon. Nem kis meglepetésre nem jött össze a győzelem Oszaka Naominak. A világelsőt a cseh Katerina Siniaková állította meg. Kiesett az amerikai Serena Williams is, aki két játszmában kapott ki a 20 éves Sofia Kenintől.

A szombati program nyitó mérkőzésén a korábbi világelső román összesen három játékot engedett át az eseményen 27-ként rangsorolt riválisának.

Az első helyen kiemelt Oszaka 6:4, 6:2-re veszített 1 óra 19 perc alatt, így nem jutott be a nyolcaddöntőbe, de világranglista-vezető pozícióját így is megőrzi.

A tavalyi US Openen és az idei Australian Openen is diadalmaskodó 21 esztendős játékos sorozatban harmadik Grand Slam-tornájának megnyerésére készült, de a WTA-rangsorban 42. Siniaková az első szettben 4:4-nél elvette az adogatását, és mindössze 44 perc alatt megnyerte a nyitó játszmát. A folytatásban Siniaková kétszer brékelte Oszakát, és pályafutása során először győzött világelső játékossal szemben.

A lengyel Iga Swiatek – aki pénteken ünnepelte 18. születésnapját – először versenyez a Roland Garroson, és nyolcaddöntős, miután három szettben megverte az olimpiai bajnok puerto-ricói Monica Puigot. A tavaly a francia viadalon a junioroknál párosban bajnok, illetve Wimbledonban junior egyéni győztes Swiatek a legjobb 16 között a harmadik kiemelt román Simona Haleppel csap össze.

Este aztán kiesett a 10. helyen kiemelt Serena Williams is – az amerikai ikon két játszmában, 6:2, 7:5-re kapott ki a világranglistán 35., 20 esztendős Sofia Kenintől.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (42 661 000 euró, salak)