Davis-kupa: 6 óra 42 perces mérkőzés; kiesett a címvédő

2015.03.08. 22:03
Leonardo Mayer (szemben) így örült a 6 óra 42 perc alatt kivívott győzelmének (Fotó: Reuters)
A címvédő svájci férfi teniszválogatott tartalékos felállásban nagy csatára késztette ugyan Belgiumot, ám végül 3:2-re kikapott a Davis-kupa világcsoportjának nyolcaddöntőjében. Az argentin–brazil dél-amerikai presztízspárharc rekordhosszúságú mérkőzést hozott.

A Roger Federer és Stanislas Wawrinka nélkül kiálló svájciak 2:2-re álltak a világranglista 344. helyén álló Henri Laaksonen második egyéni győzelme után, a csodát azonban nem sikerült véghezvinniük, az ötödik meccsen ugyanis David Goffin (21.) simám megverte Adrien Bosselt (321.).

Buenos Airesben Leonardo Mayer 7:6, 7:6, 4:1-re vezetett, háromszettes siker helyett azonban rekordhosszúságú partiba bonyolódott Joao Souzával. Előbb megdöntötték a leghosszabb egyéni Davis-kupa-mérkőzés csúcsát (6 óra 23 perccel), majd beleértek abba a tartományba (6 óra 34 perccel), amikor már minden idők második leghosszabb egyéni teniszmeccsét játszották. Mayer a 11. mérkőzéslabdáját kihasználva végül 15:13-ra megnyerte a döntő szettet, 2:2-re alakítva a párharc állását. A gigászi csata 6 óra 42 percig tartott, így „alig” maradt csak el a rekordot tartó John Isner–Nicolas Mahut ütközettől (11 óra 5 perc). A mindent eldöntő ötödik mérkőzés az első szett után sötétedés miatt félbeszakadt.

Az amerikaiak reményeit vasárnap éppen Isner tarthatta volna életben, ám a 208 centis óriás játszmát sem nyert Andy Murray ellen, ezzel a britek biztosították helyüket a negyeddöntőben.

Az olaszok hiába várták 2:1-es előnnyel a vasárnapot, kikaptak Kazahsztánban. A mindent eldöntő mérkőzésen a világranglista 130. helyén álló Alekszandr Nyedovjeszov ötszettes csatában verte meg Fabio Fogninit (22.).

A Tomás Berdychet nélkülöző csehek hazai pályán maradtak alul Ausztráliával szemben, miután Bernard Tomic a második egyesét is megnyerte.