Aus. Open: Wawrinka nyerő ütései negyeddöntőt értek

2014.01.19. 14:01
A Melbourne-ben zajló Australian Open férfi egyesének nyolcaddöntőjében a nyolcadik helyen kiemelt Stanislas Wawrinka 6:3, 7:6, 7:6-ra legyőzte a spanyol Tommy Robredót, így bejutott a negyeddöntőbe, amelyben Novak Djokovics lesz az ellenfele, aki a legutóbbi 14 egymás elleni találkozójukat megnyerte.

A svájci teniszező főképp rengeteg nyerő ütésének köszönheti továbbjutását, hiszen a három játszma alatt 57-szer állította megoldhatatlan feladat elé Robredót, akit egyébként 2007 óta először tudott legyőzni.

A nőknél búcsúzott az utolsó versenyben maradt hazai versenyző, Casey Dellacqua. Az ausztrál hölgy az első szettet rövidítésben még megnyerte Eugénie Bouchard ellen, aki azonban a második és a harmadik játszmában esélyt sem adott nem kiemelt riválisának. A 30.-ként rangsorolt kanadai a legjobb nyolc között a szerb Ana Ivanoviccsal találkozik.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (33 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)