Aus. Open: Djokovics megkezdte hadjáratát a kilencedikért

2021.02.08. 12:32
Novak Djokovics zsinórban 15 győzelemnél jár az Australian Openen (Fotó: AFP)
A nyolcszoros bajnok Novak Djokovics három játszmában, 6:3, 6:1, 6:2-re legyőzte a francia Jérémy Chardyt az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) férfi egyesének első fordulójában. A szerb világelső a második körben az amerikai Frances Tiafoe-val találkozik.

Djokovics sorozatban a 15. meccsét nyerte meg az Australian Openen, amelyen 2019-ben és 2020-ben sem talált legyőzőre. A szerb klasszisnak ez volt összességében a 76. sikere egyesben a melbourne-i Grand Slam-tornán.

A találkozó 91 percig tartott, Djokovics ez idő alatt 41 nyerőt és csak 11 ki nem kényszerített hibát ütött, az első adogatásai után a labdamenetek 86 százalékát (37/43) megnyerte.

További érdekesség, hogy a szerb klasszis mind a 14 eddigi mérkőzését szettvesztés nélkül nyerte meg Chardyval szemben.

Djokovics a második fordulóban Frances Tiafoe-val meccsel, majd a harmadik fordulóban egy újabb amerikai játékos, Reilly Opelka vagy Taylor Fritz lehet az ellenfele.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (80 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)