Tenisz: Venus Williams 43 évesen éljátékost vert meg

2023.08.15. 09:31
Venus Williams a nyolcadik meccsén a harmadik győzelmét aratta 2023-ban (Fotó: Getty Images)
Négy éve először vert meg top 20-as ellenfelet a 43 éves Venus Williams a cincinnati kemény pályás tenisztornán.

Az amerikaiak hétszeres Grand Slam-bajnoka – aki jelenleg csak 533. a világranglistán, és szabadkártyával indult – a 16. helyen álló orosz Veronika Kugyermetovát búcsúztatta 6:4, 7:5-tel úgy, hogy mindkét szettben 1:4-ről fordított.

A női mezőny korelnöke az előző tíz mérkőzését elvesztette top 20-as riválisaival szemben. Mivel már keveset versenyez, az idén ez még csak a nyolcadik hivatalos meccse volt, és ezeken a harmadik győzelme.

Az idősebbik Williams nővér – akinek húga, a 23-szoros GS-bajnok Serena tavaly visszavonult – 2021 januárja óta mindössze 24 tétmérkőzésen lépett pályára, és ezekből csak hatot nyert meg.