Tenisz: Fucsovics megint feladta a nyitó körös hallei meccsét

2022.06.14. 19:41
Fucsovics továbbra sem száz százalékos (Fotó: AFP)
Fucsovics Márton a második szett közepén feladta mérkőzését a spanyol Roberto Bautista ellen, így az első fordulóban búcsúzott kedden a 2.27 millió euró (mintegy 900 millió forint) összdíjazású hallei füves pályás tenisztornán – jelentette az MTI.

A világranglistán 58. nyíregyházi teniszező első két adogatójátékát elvesztette a rangsorban 20. Roberto Bautista ellen. Bár 0:5 után egyszer tudott brékelni a pénteken Stuttgartban a negyeddöntőt derékproblémák miatt feladó Fucsovics, a hetedik helyen kiemelt spanyol rivális 34 perc után lezárta az első játszmát.

A következő szett már nem ment végig: 12 perc alatt elvesztett újabb három játék után Fucsovics feladta a mérkőzést.

Fájdalmas érdekesség, hogy Fucsovics 2018-ban is kénytelen volt feladni sérülés miatt az első körös meccsét Halléban, akkor Philipp Kohlschreiber ellen lépett vissza a döntő játszma elején.

Korda (amerikai)–Garín (chilei) 6:2, 6:3

Arina Szabalenka és Garbine Muguruza a nyitó körben búcsúzott kedden a 757 ezer euró (300 millió forint) összdíjazású berlini füves pályás női tenisztornán. A vasárnap még a hollandiai 's-Hertogenboschban döntőt játszó, harmadikként rangsorolt fehérorosz teniszező szettelőnyről kapott ki az orosz Veronika Kugyermetovától.

Az ötödik helyen kiemelt, kétszeres Grand Slam-tornagyőztes spanyol játékos két szoros játszmában maradt alul a hazai pályán szereplő Andrea Petkoviccsal szemben.

Ott lesz viszont a nyolcaddöntőben az elsőként rangsorolt Onsz Dzsabúr: a tunéziainak alig egy és negyed órára volt szüksége a cseh Karolína Muchová búcsúztatásához.