
Rafael Nadal nem bírt Andy Murrayvel (Fotó: AFP, archív)
Vereséggel tért vissza a teniszpályára Rafael Nadal – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda.
A korábbi világelső spanyol játékos az abu-dzabi bemutatóversenyen – annak honlapja szerint – az ugyancsak korábbi ranglistavezető brit Andy Murray ellen lépett pályára pénteken, és két játszmában (6:3, 7:5) veszített.
A 20-szoros Grand Slam-bajnok Nadalra ezzel együtt még vár egy mérkőzés a tornán, amelyen bronzmeccset is rendeznek: szombaton a kanadai Denis Shapovalovval csap össze.
Nadal lábsérülés miatt négy hónapja nem indult versenyen, és mint a viadal előtt elmondta, jelenleg az a célja, hogy a január 17-én kezdődő ausztrál nyílt bajnokságra minél jobb formába lendüljön.
Az abu-dzabi fináléban Murray az orosz Andrej Rubljovval találkozik.
Legfrissebb hírek

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik




