Tenisz: Újra csúcsformában vagyok – Andy Murray

2021.11.11. 10:22
null
Andy Murray jó erőben érzi magát (Fotó: AFP)
A háromszoros Grand Slam-bajnok Andy Murray azt mondta, újra fel tudja venni a versenyt a legjobbakkal, miután szerdán legyőzte az első helyen kiemelt Jannik Sinnert a stockholmi kemény pályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében.

 

„Kijelenthetem, hogy újra csúcsformában vagyok, és az elvesztett meccseimen is felveszem a tempót a legjobbakkal. Szóval vita lezárva” – jelentette ki a világranglista 143. helyére csúszott kétszeres olimpiai bajnok, akinek idén másodszor sikerült top 10-es ellenfelet legyőznie.

„Kemény mérkőzés volt, Jannik hihetetlenül jól üt hátulról, alighanem ez a legnagyobb győzelmem ebben a szezonban. Tudtam, hogy el fognak jönni ezek a sikerek előbb-utóbb, jövőre még sokkal eredményesebb tornákra számítok” – közölte a 34 éves exvilágelső, aki 2018-ban és 2019-ben is csípőműtéten esett át, és még a visszavonulás is megfordult a fejében.

Murray következő ellenfele az amerikai Tommy Paul lesz a svéd fővárosban, és ha a világranglista 52. helyezettjét is megveri, akkor két év után újra elődöntőt vívhat ATP-versenyen.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik