Tenisz: Medvegyev és Opelka vívja a döntőt Torontóban

MTI/SZ. R.MTI/SZ. R.
2021.08.15. 10:24
Medvegyev magabiztos játékkal jutott be a döntőbe (Fotó: AFP)
Danyiil Medvegyev és Reilly Opelka játssza a döntőt a torontói kemény pályás férfi tenisztornán.

Az első helyen kiemelt orosz magabiztos játékkal múlta felül az elődöntőben az amerikai John Isnert.

Az összecsapás még egy óráig sem tartott és Medvegyev csak négy gémet veszített.

Döntőbeli ellenfele, Opelka a harmadikként rangsorolt görög Sztefanosz Cicipaszt győzte le jóval keményebb küzdelemben. Az első két szett rövidítésben dőlt el, a harmadikat úgy nyerte meg Opelka, hogy 3:3 után elvette riválisa adogatójátékát. Ez az összecsapás két és fél órás volt. Az amerikai először játszhat döntőt 1000-es ATP-tornán.

Medvegyev idén már nyert három viadalt: az ausztráliai ATP-kupán az orosz csapat tagjaként bizonyult a legjobbnak, majd Marseille-ben és Mallorcán győzött.

A nők montreali WTA 1000-es tornáján a cseh Karolína Plísková után Camila Giorgi jutott másodikként fináléba. Az olasz játékos az amerikai Jessica Pegulát búcsúztatta az elődöntőben, 2 óra 11 perces mérkőzésen.

Giorgi a tokiói olimpián a nyolcaddöntőben legyőzte Plískovát. A cseh teniszező az idén már a harmadik fináléját játszhatja, előzőleg kikapott a római, majd a wimbledoni döntőben is.

ATP 1000-ES TORNA, TORONTO (3 500 000 dollár, kemény pálya)