Tenisz: Federer gondolni sem mer a Roland Garros-győzelemre

MTI, N. T.MTI, N. T.
Vágólapra másolva!
2021.05.19. 11:30
null
Federer szerint nem játszik elég jól a Roland Garros megnyeréséhez (Fotó: AFP)
Roger Federer szerint nem játszik elég jól ahhoz, hogy bármi esélye legyen megnyerni a francia nemzetközi teniszbajnokságot.

A 20-szoros Grand Slam-győztes svájci sztár kedden a genfi salakpályás torna első fordulójában három játszmában kikapott az ATP-rangsorban 75. spanyol Pablo Andújartól, így nem sikerült túl jól a visszatérése.

„Most, hogy ilyen keveset játszottam, ráadásul mindenki látta, milyen formában vagyok, hogy gondolhatnék a Garros megnyerésére?” – tette fel a költői kérdést Federer, aki a döntő szettben 4:2-es előnyben is volt, ám ezt követően sorozatban négy játékot veszített.

„Reálisan látom a helyzetet, tudom, hogy nem fogok nyerni Párizsban, aki ennek ellenkezőjét gondolja, téved” – jelentette ki a svájci teniszező, hozzátéve, hogy bár történtek már őrült dolgok a sportban, nem hiszi, hogy az elmúlt 50 esztendőben 40 évesen, másfél év kihagyás után bárki megnyerte volna a Garrost.

„Függetlenül attól, hogy játszol vagy sem, amikor visszatérsz az ATP mezőnyébe, ismét a legjobbakkal edzhetsz, ami segít visszaszerezni a ritmust. Úgy jöttem le a pályáról, hogy tudok ennél sokkal jobban teniszezni” – fogalmazott a svájci világsztár.

A 39 éves Federer térdműtétei miatt közel egy évig nem játszott, először márciusban, Dohában tért vissza, ahol egy mérkőzést nyert.

A Roland Garros jövő vasárnap rajtol.

Legfrissebb hírek

Wimbledon: az idén is semlegességi nyilatkozatot várnak el az orosz teniszezőktől

Tenisz
Tegnap, 11:16

’s-hertogenboschi tenisztorna: Stollár Fanny döntős párosban

Tenisz
2025.06.13. 13:29

Baboséknak a negyeddöntő jelentette a londoni végállomást

Tenisz
2025.06.12. 16:53

Hét százalékkal nő a pénzdíj Wimbledonban

Tenisz
2025.06.12. 13:53

Stollárék párosa elődöntős a ’s-hertogenboschi tenisztornán

Tenisz
2025.06.11. 18:17

Fucsovics Márton negyeddöntős Stuttgartban

Tenisz
2025.06.11. 13:03

Fucsovics két szoros játszmában nyert, bejutott a nyolcaddöntőbe Stuttgartban

Tenisz
2025.06.10. 13:39

Carlos Alcaraz: Minden idők legjobb mérkőzése? Majd az emberek eldöntik

Tenisz
2025.06.09. 09:01
Ezek is érdekelhetik