Australian Open: érkeznek a játékosok Melbourne-be

H. K.H. K.
2021.01.15. 10:32
null
Érkeznek a játékosok Melbourne-be (Fotó: AFP, illusztráció)
A bajnokság kétszeres győztese, Viktorija Azarenka az elsők között érkezett meg pénteken Melbourne-be, a február 8-án kezdődő ausztrál nemzetközi teniszbajnokság helyszínére, ahova charterjáratok szállítják a játékosokat.

 

A 31 éves fehérorosz teniszező a közösségi oldalán tudatta, hogy a koronavírus-járvány miatt alkalmazott szigorú biztonsági intézkedések, köztük a 14 napos kötelező karatén ellenére nagyon örül, hogy ismét Ausztráliában lehet.

„Megérkeztem Melbourne-be! Köszönöm mindenkinek, aki ezt lehetővé tette. Elképzelni sem tudom, mennyi munkaóra és kompromisszum kellett ahhoz, hogy itt lehessünk. Nagyon köszönöm!” – írta az AO 2012-es és 2013-as bajnoka a Twitteren.

Vasárnapig mintegy 1200 teniszező, edző, kísérő és hivatalos személy érkezik 15 különgéppel a Grand Slam-tornára. A résztvevők negatív teszttel indulhatnak útnak, és érkezéskor, illetve a 14 napos karantén során mindennap szűrik őket.

A versenynek három magyar résztvevője lesz Babos Tímea, Fucsovics Márton és Balázs Attila személyében.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik