Tenisz: milliós kártérítést követel a doppingvizsgálatok miatt

MTI MTIMTI MTI
2018.04.10. 12:35
A doppingvizsgálatok által okozott egészségi problémák miatt milliós kártérítést követel az amerikai Madison Brengle, a női tenisz-világranglista 83. helyezettje.

A 28 éves játékos a női tornákat szervező WTA-t és a nemzetközi szövetséget (ITF) perelte be, mivel – amint ügyvédje kifejtette – az injekciós tűs vérvételek egy ritka betegséget váltottak ki nála, így az ütőt tartó jobb karja megduzzadt, és gyengültek benne az izmok. Emiatt több tornától is vissza kellett lépnie, a múlt héten Charlestonban az első fordulóban kiesett.

A hírek szerint több mint tízmillió dollárt követelő Brengle azt is sérelmezi, hogy amikor – orvosi szakvéleményekre hivatkozva – alternatív doppingvizsgálati módszerért folyamodott a WTA-hoz és az ITF-hez, mindkét szervezet elutasította kérelmét.

Az interneten hozzáférhető ITF- és WTA-statisztikák szerint a világranglista 35. helyén is megforduló teniszező 2017-ben 2-6, 2016-ban pedig 5-9 doppingszűrésen esett át, ehhez járult évi két kontroll az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége részéről. Az adatok ugyanakkor nem egyértelműsítik azt, hogy vér- vagy vizeletvizsgálatról volt-e szó.

Legfrissebb hírek

Serena Williamsék párosa visszalépett a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.10. 19:43

Udvardy Panna kiejtette az első kiemeltet

Tenisz
2026.06.08. 12:55

Udvardy Panna a legjobb magyar női teniszező

Tenisz
2026.06.08. 09:52

Udvardy Panna az elődöntőben búcsúzott a rabati tenisztornán

Tenisz
2026.05.22. 15:24

Bondár Anna is a nyolc közé került Rabatban

Tenisz
2026.05.20. 19:17

Udvardy Panna negyeddöntős Rabatban

Tenisz
2026.05.20. 16:49

Udvardy és Bondár is nyolcaddöntős Rabatban

Tenisz
2026.05.18. 16:25

Bondár Anna nagy csatában búcsúzott Rómában

Tenisz
2026.05.05. 15:09
Ezek is érdekelhetik