Tenisz: Raonic visszalépett, Murray az új világelső!

Hétfőtől Andy Murray vezeti a férfi-világranglistát (Fotó: Action Images)
Andy Murray meccs nélkül jutott tovább a párizsi férfi tenisztorna elődöntőjéből, miután a 4. kiemelt Milos Raonic visszalépett. A brit játékos a döntőbe jutásával – és Novak Djokovics negyeddöntőbeli vereségével – hétfőtől átveszi a vezetést a világranglistán!
Brit játékos az open érában még nem vezetett – 1973-ban vezették be a gépesített világranglistát –, legutóbb még Fred Perryt rangsorolták (holtversenyben) a legjobbnak, 1941-ben.
Djokovics 122 hete vezeti a világranglistát, összességében 223 hetet töltött az első helyen.
A szerbet legyőző Marin Cilic számára az elődöntő jelentette a végállomást, az amerikai John Isner két szettben nyert ellene, így ő döntőzik Murrayvel.
ATP 1000-ES TORNA, PÁRIZS (4 300 755 euró, kemény pálya)
EGYES, ELŐDÖNTŐ
Isner (amerikai)–Cilic (horvát, 9.) 6:4, 6:3
Murray (brit, 2.)–Raonic (kanadai, 4.) Raonic feladta
A DÖNTŐBEN
Isner (amerikai)–Murray (brit, 2.)
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



