Davis-kupa: Toni Nadal kritizálta a női kapitány kinevezését

2014.09.23. 18:46
Kritizálta a spanyol férfi tenisz Davis-kupa-válogatott szövetségi kapitányának kinevezését Toni Nadal, a korábbi világelső Rafael Nadal edzője. Gala León személyében először lett női szakvezetője a csapatnak.

Toni Nadal szerint olyan személyt kellett volna megbízni a kapitányi teendők ellátásával, akinek a férfi teniszben van múltja, tapasztalata, mert a férfi tenisz más, mint a női, különösen taktikai szinten. Ő Juan Carlos Ferrerót ajánlotta volna.

A 40 esztendős León – korábbi WTA-játékos – hétfőn váltotta a múlt héten lemondott Carlos Moyát, aki azért távozott, mert a válogatott 19 év után először kiesett az élvonalnak számító világcsoportból. León július óta sportigazgatóként dolgozott a spanyol szövetségnél.

A spanyolok kilenc napja Sao Paulóban, a braziloktól szenvedtek 3–1-es vereséget a rájátszásban úgy, hogy legjobbjaik – Rafael Nadal és David Ferrer – nélkül álltak ki.

Legfrissebb hírek

A spanyolok a szerbeket, a hollandok a norvégokat győzték le felkészülési mérkőzésen

Minden más foci
2 órája

Az idény végén visszavonul David Goffin belga teniszező

Tenisz
9 órája

Ribakina sorozatban ötödször győzte le Pegulát, elődöntős Miamiban

Tenisz
2026.03.25. 20:27

Sinner után Zverev is negyeddöntős Miamiban, Gauff kiejtette Bencicet

Tenisz
2026.03.25. 08:05

Tóth Amarissa búcsúzott a dubrovniki tenisztornán

Tenisz
2026.03.24. 14:33

Meglepetésre Alcaraz kiesett Miamiban a 3. fordulóban

Tenisz
2026.03.23. 09:22

Válogatott meghívót kapott a Barcelona kapusa

Spanyol labdarúgás
2026.03.20. 20:17

Tenisz: eső miatt csúszik a program Miamiban

Tenisz
2026.03.18. 20:32
Ezek is érdekelhetik