Aus. Open: még negyven fok „alatt” végzett Serena Williams

2014.01.17. 02:49
Egyhuzamban 25. mérkőzésén sem talált legyőzőre Serena Williams. A legutóbb tavaly nyáron veszítő amerikai idén még szettet sem bukott, a nyolcaddöntőbe jutásért a szlovák Daniel Hantuchovát győzte le a Rod Laver Aréna első pénteki találkozóján viszonylag könnyedén 6:3, 6:3-ra.

Arra továbbra sincs ésszerű magyarázat, hogy a versenyigazgató miért nem engedi behúzni legalább a két fedhető stadion, a Rod Laver és a Hisense Aréna tetejét a nap elején, amikor a pálya már a pénteki játéknap 11 órás kezdetén 37 fokban izzott. Serena Williamset mindenesetre láthatóan nem zavarta, ugyanazzal a kifejezéstelen arccal játszotta végig a Daniela Hantuchová elleni harmadik fordulós meccset, mint az előző kettőt. Pedig biztos eszébe jutott, hogy a szlovák hölgy kilenc találkozásuk egyetlen győzelmét éppen Melbourne-ben szerezte ellene még 2006-ban. Ezúttal viszont esélye sem lehetett a határtalan önbizalommal játszó amerikai ellen, aki végül 80 perc alatt jutott tovább.
„Kemény meccs volt a melegben. Ilyenkor mentális és fizikai szempontból is nehéz játszani, mert az ember arra koncentrál, hogy minél jobban lerövidítse a labdameneteket és kevesebb időt töltsön a pályán” – avatott be Serena Williams, aki a következő körben a Samantha Stosur–Ana Ivanovics csata győztesével találkozik.
Közben a tavalyi US Openen meglepetésre elődöntőig jutó Flavia Pennetta ezúttal is szépen halad a végjáték felé. Az olasz hölgy a vártnál simábban jutott túl a német Mona Barthelen, és a vele szinte percre pontosan egyszerre győző német Angelique Kerberrel játszik a negyeddöntőért vasárnap.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (33 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)