A londoni ATP-világbajnokságon a svájci Roger Federer keddi legyőzésével kezdő Djokovics azt mondta: Troicki esete is bizonyítja, hogy a rendszer nem működik, mert szerinte az ellenőrök nem profik, felületesek, és nem tudják elmagyarázni rendesen, hogy a sportolóknak mit kell tenniük a mintavétel során.
Hozzátette: szó sincs arról, hogy felmentené barátját. Ám szerinte, ha Troicki valóban megkérdezte, hogy elég-e csak vizeletmintát adnia, mert félt a vérvételtől és rosszul volt, az ellenőr pedig hozzájárult a kéréséhez, akkor ez nem a versenyző hibája.
A 27 esztendős Troicki első fokon másfél éves eltiltást kapott a Nemzetközi Tenisz Szövetségtől (ITF), majd a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult, amely egy évre enyhítette a büntetést, de a játékos így is csak jövő júliusban térhet vissza.

Ismét Arina Szabalenka lett Miami bajnoka

Tenisz: Sinner egy győzelemre van a „Napfényes Duplától”

Az idény végén visszavonul David Goffin belga teniszező

Szankciómentes az orosz atlétika



