Federer már csak két sikerre Vilasék rekordjától

2013.05.29. 20:37
Roger Federer útban egy újabb rekord felé (Fotók: Action Images)
A végső győzelemre is esélyes teniszezők közül a férfiaknál Roger Federer, a nőknél pedig Serena Williams is újabb könnyed győzelmet aratott a Roland Garroson. Velük ellentétben a korábbi világelső Caroline Wozniacki elvérzett a második fordulóban.
Federernek mindössze 82 perc kellett Somdev Devvarman legyőzéséhez, az indiai négy játékot tudott összekaparni a Suzanne Lenglenról elnevezett pályán a világranglistán nála 185 hellyel előrébb található svájci ellen. Federer egyesben az 56. győzelmét aratta a Roland Garroson, ezzel megelőzte az 1950-es párizsi bajnokot, Budge Pattyt, és már csak két győzelemre van attól, hogy beérje a örökranglistát vezető argentin Guillermo Vilast (az 1977-es győztes) és az olasz Nicola Pietrangelit (1959, 1960). A bázeli klasszis tehát még ezen a Garroson az élre állhat, ám amennyiben nem jut elődöntőbe, Rafael Nadal pedig megnyeri a versenyt, úgy a most még 53 sikernél járó spanyol lesz a listavezető e tekintetben.

Federerre a 3. fordulóban már vélhetően nehezebb mérkőzés vár, hiszen a hazai környezetben szereplő Julien Benneteau lesz az ellenfele. A francia esélyeit rontja, hogy ő nem 82, hanem 239 percet töltött a pályán szerdán, és csak öt szettben tudta legyűrni a német Tobias Kamkét.

Újabb okostelefon került elő az egyik mérkőzés közben, de ezúttal más okból kifolyólag. Két nappal korábban Szerhij Sztahovszkij egy általa vitatott pont után fényképezett le egy labdanyomot, miután a bíró outnak ítélte az ukrán egyik ütését, a játékos szerint viszont a labda csípte a fonalat, ezt pedig a Twitterre feltöltött fotóval is bizonyítani igyekezett. Gaël Monfils az Ernests Gulbis elleni 2. fordulós meccsén a harmadik szett után vette elő az iPhone-ját – kihasználva, hogy lett ellenfele kiment a mosdóba –, és videóra vette a közönség hullámzását. A francia showman 6:7, 6:4, 7:6, 6:2-re nyert, így ő vidámabban nézheti vissza a telefonjára rögzített anyagot, mint a Richard Gasquet-től simán kikapó Sztahovszkij.

Tovább gyönyörködhetünk Ana Ivanovics játékában

A nőknél a legjobb 32 között összefuthatott volna egy korábbi győztes és egy exvilágelső, és nem a 2009-ben diadalmaskodó Szvetlana Kuznyecován múlt ennek megvalósulása. Hanem a 10. helyen kiemelt Caroline Wozniackin, aki 7:6, 6:3-ra kikapott a szerb Bojana Jovanovszkitól. A dán szőkeségnek így továbbra is a 2010-es negyeddöntő jelenti a legjobb eredményét a francia GS-tornán.

Serena Williams ugyanakkor jó úton halad afelé, hogy 2002 után másodszor is felemelhesse a Roland Garros-trófeát, második áldozata a francia Caroline Garcia volt, akit 6:1, 6:2-vel intézett el.

Ana Ivanovics szintén egy hazai játékossal bánt el, Mathilde Johanssonnak négy játékot engedett át.

FRANCIA NEMZETKÖZI TENISZBAJNOKSÁG, ROLAND GARROS (18 718 000 euró, salak)