Australian Open: 27 ezer dollár az első körös veszteseknek

2012.12.20. 22:24
Az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon 2013-ban – a teniszezők követelésének engedve – az első körökben búcsúzó játékosok jóval több pénzt kapnak az idei kiíráshoz viszonyítva.
Az első körös veszteseknek jövő januárban 27 600 amerikai dollár lesz a „vigaszdíjuk" az Australian Openen, ami 32.7 százalékos emelkedésnek felel meg a 2012-es összeghez viszonyítva. A második fordulóban búcsúzók 45 500 dollárt kapnak (36.6 százalékos emelkedés), míg akiknek a harmadik forduló jelenti a végállomást, azok 71 000 dollárral lesznek gazdagabbak (30 százalékos emelkedés).A 2013-as egyéni győzteseknek 2.43 millió dollár jár, a nyolcad-, negyed- és elődöntős pénzdíjak átlagosan 14 százalékkal növekednek.Roger Federer, Novak Djokovics és Andy Murray is felemelte szavát annak érdekében, hogy a játékosoknak több pénz jusson az év első Grand Slam-tornáján.
Legfrissebb hírek

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25

Stollárék párosa meccslabdákról fordítva verte meg az első kiemeltet Berlinben

Tenisz
2026.06.16. 13:21

Gálfi Dalma kiesett a berlini tenisztorna selejtezőjében

Tenisz
2026.06.15. 12:49

Bondár és Gálfi javított, Udvardy és Fucsovics rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.15. 10:14

Bondár Anna nem jutott főtáblára Nottinghamben

Tenisz
2026.06.14. 16:06
Ezek is érdekelhetik