Háromjátszmás páros mérkőzés döntött a svájci válogatott javára

2008.02.01. 20:07
A magyar női teniszválogatott nem jutott a legjobb négy közé a Fed-kupa Euro-afrikai zóna I. csoportjának budapesti selejtezőjében, lévén az Arn Gréta-Szávay Ágnes kettős 2-1-es vereséget szenvedett a Gagliardi-Schnyder duótól. Így a svájci együttes összesítésben is 2-1-es sikert aratott.
Arn Gréta nehezen verte ellenfelét, de hozta a magyarok nyitó mérkőzését Svájc ellen
Meggyesi Bálint

A nyitó mérkőzésen Arn már az első szettet végig az irányítása alatt tartotta, majd miután 5:5-nél elvette ellenfele adogatójátékét, és hozta a sajátját, játszmaelőnyhöz jutott.

A folytatás még simábban indult (2:0 Arnnak), de annál nehezebben jött össze. A magyar csapat első pályása 5:4 után a mérkőzéséért adogathatott, de saját szerváját nullra bukta, túlórára kényszerítve magát.

Végül a második szett is 7:5-nél ért véget, a mérkőzés befejezését Voegele kettős hibája jelentette.

A svájciak második számú játékosa, Emmanuelle Gagliardi (126. hely az aktuális WTA-világranglistán) sérülése miatt nem tudta vállalni az Arn elleni játékot, így jutott szerephez a nálánál rutintalanabb Vogele (193.)

A második egyesben a két éljátékos, Szávay Ágnes (20.) és Patty Schnyder (14.) játszott egymás ellen. Szávay adogatott elsőként a mérkőzésen, 2:2-ig mind a két játékos nagyion könnyedén hozta a saját adogatását: ha az ellenfél nem hibázott rögtön, a második-harmadik ütés az adogató részéről már nyerőnek bizonyult.

Aztán az ötödik gémért Szávay már megküzdött, de nem adta a bréket Schnydernek. Mint ahogyan a svájci sem tette meg ezt a szívességet magyar ellenfelének.

A fordulat a hetedik gémben következett be, Schnyder 0:30 után igen közel került a brékhez, de ahhoz végül csak nagy küzdelmek árán jutott hozzá.

Ezt követően mindenki hozta a saját adogatójátékét, Schnyder így játszmaelőnybe került.

A második szett első játszmájában Szávay szerválhatott, aki nagy küzdelmek árán ugyan, de hozta saját adogatását. Majd nagyon gyorsan megtette ugyanezt Schnyder is.

Utána azonban egy teljesen már Szávayt láthattunk a pályán. A magyar éljátékos minden bizonnyal érezte, újítania kell, mert könnyen elmehet a mérkőzés. Rendkívül koncentrált, erőteljes támadójátékot bemutatva öt gémet - közte két bréket, 3:2 után óriási csata bontakozott ki, magyar részsikerrel - nyert egymás után, így övé lett a szett: egyenlő.

A harmadik, döntő játszma azonban nagyon simán alakult. Bár Szávay adogatójátékával még 1:0-ra vezetett, ám ezt követően Schnyder hat gémet nyer megszakítás nélkül. A végén a magyar talán már a párosra is tartalékolt, legalábbis bízzunk benne.

Az állás így a két egyes után 1-1, a döntést, amely a csoportelsőséget hivatott eldönteni, a páros mondja ki.

A kettőből két meccset nyerő Arn, Szávay kettős ellenfele a Schnyder, Gagliardi duó lesz. Utóbbi, kiváló párosjátékos lévén, a fontos mérkőzésre a jelek szerint mégiscsak összekapta magát.

A sorsdöntő találkozó első szettjét a vendégek nyerték 6:3-ra, látszott, bravúr kell a győzelemhez. A második játszmában a magyar kettős alaposan feljavult, 6:1-gyel söpörte el ellenfelét, joggal bízhattunk a sikerben.

Sajnos, a rendkívül rutinos svájci páros „feltámadt”, és nagy csatában, 6:3-ra nyerte a mindent eldöntő utolsó felvonást.