Szávay és Arn is nyert: a női válogatott legyőzte a dánokat

2008.01.30. 17:44
Simán nyerte az első mérkőzését a magyar női tenisz Fed Kupa-válogatott az Euro-Afrikai Zóna I. csoportjának nyitó napján, a Syma Sport- és Rendezvényközpontban, Budapesten. Arn Gréta 6:3, 6:3-ra nyert Eva Dyrnberg ellen, míg Szávay Ágnes hozta a papírformát és két sima szettben győzte le Ildor Jacobsgaardot. A két magyar versenyző párosban is nyert.
Szávay Ágnesnek nem okozott gondot a Jacobsgaard elleni meccs

Nagyszerűen sikerült a bemutatkozása Arn Grétának a magyar együttesben, hiszen a huszonhét éves teniszezőnő játszotta az első meccset Eva Dyrnberg ellen, és rögtön az elején 3:1-es előnyhöz jutott. Igaz a dán ezután kiegyenlített, az első felvonást mégis a magyar játékos nyerte 6:3-ra.

A második játszma nagyon hasonlított az elsőre, hiszen Arn 2:1-nél elvette ellenfele adogatását, majd hozta a saját szerváit, és ezúttal is 6:3-ra győzött.

Szávay Ágnesnek nem volt nehéz dolga, hiszen ellenfele Ildor Jacobsgaard volt, akit nem tartanak számon a WTA-világranglistáján. A magyar kiválóság viszont ugyanezen rangsor huszadik helyén áll.

A mérkőzés ennek megfelelően alakult, hiszen a dán versenyző szinte pályán sem volt a Vasas versenyzője ellen, aki így az első szettet simán hozta 6:0-ra.

A második felvonás sem hozott különösebb meglepetést, hiszen 3:0-ig ezúttal is könnyedén jutott el Szávay, ezután azonban meglepetésre háromszor egymás után hozni tudta a saját adogatását a dán, így legalább nem lett annyira megalázó a vereség számára.

A szettet végül a magyar lány könnyedén nyerte 6:3-ra, így ennek és Arn Gréta győzelmének köszönhetően a magyar válogatott 2-0-s vezetésre állt Dánia csapata ellen.

A párharc utolsó, párosmeccsét simán nyerte a Szávay, Arn duó. A magyar válogatott ellenfele csütörtökön 14:30 órától Nagy-Britannia lesz.