Jelena Gyementyeva jól hajrázott

2007.01.17. 14:26
A Melbourne-ben zajló, 15 636 ezer dollár összdíjazású Australian Open, az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női egyeseinek második fordulójából sima mérkőzésen lépett tovább a címvédő francia Amélie Mauresmo. A hetedik helyen kiemelt Jelena Gyementyeva két szetten keresztül szenvedett Müller ellen.
Amélie Mauresmo hozta a kötelezőt - EGY KATTINTÁS A KÉPRE, ÉS TEKINTSE MEG KÉPGALÉRIÁNKAT A KEDDI NAPRÓL
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki nyeri a 2007-es Australian Open női versenyét?

Írja be az itt látható számot!
A tegnapi játéknapról tizenkét mérkőzést halasztottak el a harminckelenc fokot is meghaladő hőség miatt a nők versenyében, amelyekre magyar idő szerint ma hajnalban került sor.

Ezeken a találkzókon különösebb meglepetés nem született, a kiemeltek két játszmában könnyedén jutottak a második körbe.

A legjobb harminckettő közé jutásért is rendeztek mérkőzéseket, és a nőknél az alsó ági meccseket le is játszották szerdán.

A második rangsorolt Amélie Mauresmo az orosz Pucskovának mindössze négy játékot engedélyezett. Még ennél is “olcsóbban” úszta meg a tizedik helyen rangsorolt cseh Nicole Vaidisova a venezuelai Sequera elleni mérkőzést.

A huszonegyedik helyen kiemelt szlovén Srebotnik viszont két rövidítéses játszmát követően 1-1-re állt a cseh Benesova ellen, a döntő játszmát aztán a papíron előkelőbb helyen rangsorolt simán nyerte.

A harmadik helyen rangsorolt Szvetlana Kuznyecovának könnyű dolga volt az ausztrál Adamczak ellen, aki igaz az első szettben 2-2-ig jól tartotta magát, azonban az orosz versenyző ezután lemosta őt a pályáról.

Jelena Gyementyeva a harmadik szettben talált magára
Reuters

A szintén orosz Jelena Gyementtyevának már sokkal nehezebb dolga volt, mint honfitársának, ugyanis a hetedik helyen rangsorolt versenyző az első két szettben “megizzadt” a német Müller ellen.

Gyementyeva az első szettben 7:5-re verte ellenfelét, majd majd a másodikban 6:3-ra kikapott. Ezután érezte az orosz klasszis, hogy ennél jóval több kell, összekapta magát és a döntő játszmában egyetlen játékot sem engedélyezett Müllernek, és így ő kereült a legjobb harminckettő közé.

A Czink Melindát búcsúztató Ruano Pascual a tizenegyedik helyen rangsorolt Jankovicstzól simán kapott ki kéz szettben, 6:2, 6:2-re.