Tour de Ski: Nyeprjajeva újabb szakaszgyőzelmével esélyes lett

KARÁDI ZOLTÁNKARÁDI ZOLTÁN
2022.01.03. 16:48
Natalja Nyeprjajeva diadalmaskodott Val di Fiemmében (Fotó: AFP)
Az olaszországi Val di Fiemmében klasszikus stílusú versenyekkel folytatódott az idei Tour de Ski. Az ötödik szakaszon a férfiaknál és a nőknél is az összetett éllovas norvég Johannes Hösflot Klaebo és az orosz Natalia Nyeprjajeva diadalmaskodott.

A nőknél érdekesen alakult a helyzet, miután a negyedik szakaszon is első helyen végző Nyeprjajeva most is elsőként ért célba a 10 km-es klasszikus stílusú tömegrajtos versenyen, míg a címvédő amerikai Jessica Diggins, egy perccel később a célba érve csak a 13. helyen zárt, s összesítésben is visszacsúszot a hatodik helyre, több mint 100 másodperces hátránnyal. Az orosz előnye így már 72 másodperc a svéd Ebba Andrsson és 79 a finn Kerttu Niskanen előtt, a kérdés csak az, hogy a keddi záró szakaszon, az Alpe Cermisen nem áll-e fejre a hegynek felfelé menet, ami viszont nem az erőssége. Mindenesetre most ő az első számú favorit.

A férfiaknál meg természetesen Klaebo, aki már a negyedik szakaszát nyerte a Touron, ráadásul úgy, hogy a 15 km-es távon még a finn Ivo Niskanenre is rávert 20 másodpercet. A részhajrákban szerezhető bónuszmásodperceknek köszönhetően pedig már két perces előnyre tett szert az orosz Alekszander Bolsunovval szemben, s gyakorlatilag ekkora hátrányt szinte már képtelenség elveszítenie hegymenetben.

TOUR DE SKI, 5. SZAKASZ, VAL DI FIEMME (OLASZORSZÁG)