Síugró-vk: norvég csapatgyőzelem Oslóban

2018.03.10. 18:47
A norvég fővárosban, Oslóban tartanak északisí-vk-hétvégét. A síugrók csapatversenyét a házigazdák nyerték meg, megelőzve a lengyeleket és az osztrákokat. A sífutóknál a svájci Dario Cologna, az északiösszetett-versenyzőknél a japán Vatabe Akito diadalmaskodott.

A norvégok olimpiai bajnok négyese hazai pályán sem talált legyőzőre, ezúttal is jelentős fölénnyel, majdnem hatvan ponttal nyert Lengyelország előtt. Ezzel szemben a bronzéremről mindössze négytized pont döntött az osztrákok javára a németekkel szemben.

SÍUGRÓ-VK, OSLO (NORVÉGIA)
1. Norvégia (Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen, Johann Andre Forfang, Robert Johansson) 1098.7
2. Lengyelország 1039.8
3. Ausztria 1010.2

Ugyancsak a norvég fővárosban rendezték meg a férfi sífutók 50 km-es versenyét, amelyen csak a célfotó döntött a svájci Dario Cologna javára a norvég Martin Johnsrud Sundby ellenében. Ugyanitt az északi összetett-versenyzők Gundersen-versenyét a japán Vatabe Akito nyerte meg.