Szocsi 2014: visszafizettetné a Miklósra költött pénzt a ROB

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2014.02.18. 16:15
Visszafizettetné Octavian Morariu, a Román Olimpiai Bizottság elnöke Miklós Edittel azt a pénzt, amit Magyarországra való áttelepedése előtt a román állam elköltött a felkészülésére.

A sportvezető ötletéről a ziare.com hírportál számolt be kedden. A portál szerint Morariu „radikális megoldást" javasolt az országot váltó sportolókkal szemben.

Morariu felháborodásának adott hangot amiatt, hogy a csíkszeredai születésű Miklós Edit – aki 2010-ig román színekben versenyzett – „elfelejtette, honnan indult", és a romániai felkészülési feltételeket bírálta.

A szerdán lesiklásban hetedik, ezzel a magyar alpesi sízés történetének legjobb ötkarikás eredményét elért sportoló esete kapcsán vita robbant ki a román médiában arról, hogy a magyar nemzetiségű sportoló nem szülőhazáját, Romániát, hanem Magyarországot képviselte a szocsi téli olimpián.

„Bosszant, hogy azok a sortolók, akikbe pénzt fektetett a román állam és ennek köszönhetően eljutottak egy bizonyos szintre, nemcsak országot váltanak, de azt is elfelejtik, honnan indultak. Ahelyett, hogy értékelnék, megértő emberek nem tettek keresztbe nekik az életben, vádaskodnak és panaszkodnak. Mi több, ujjal mutogatnak arra az államra, amelyik segítette őket a felkészülésben, igaz, nem mindig tökéletesen" – nyilatkozta a Román Olimpiai Bizottság elnöke Miklós Edittel kapcsolatban.

Hangsúlyozta: sokkal normálisabbnak tartja, hogy a románok a siránkozás helyett visszafizettessék az országukat elhagyó sportolókkal azokat a költségeket, amelyeket a román állam a felkészülésükre fordított. „Elvégre ez erkölcsi kérdés is" – tette hozzá Morariu.

Miklós Edit négy évvel ezelőtt a romániaihoz képest jobb felkészülési körülmények miatt döntött úgy, hogy magyar színekben folytatja a versenyzést. Bukarest nem egyezett bele akkor a sportoló döntésébe, de a nemzetközi szövetség (FIS) Magyarország javára döntött.

Legfrissebb hírek

Kim Minseok 1000 méteren is olimpiai induló

Téli sportok
2025.12.13. 18:05

Milánó 2026: véget ért a szezon a kétszeres olimpiai bajnok alpesi síző számára

Téli sportok
2025.12.13. 17:53

Fél év után lemondott a 2030-as téli olimpia operatív igazgatója

Egyéb egyéni
2025.12.12. 16:30

Milánó 2026: a jegyek közel hetven százaléka kelt el

Téli sportok
2025.12.10. 19:17

Gyulay Zsolt: Számomra nagyon közel van már Los Angeles

Egyéb egyéni
2025.12.09. 10:25

Milánó 2026: megkezdte olaszországi útját az olimpiai láng

Téli sportok
2025.12.06. 14:18

Országjárásra indul Rómából a téli olimpia lángja

Téli sportok
2025.12.05. 13:07

Milánó 2026: megérkezett Olaszországba a láng

Téli sportok
2025.12.04. 19:31
Ezek is érdekelhetik