Alpesi sí: visszavonul a svájciak olimpiai bajnoka

MTI MTIMTI MTI
2018.12.18. 18:23
Sérülései miatt bejelentette visszavonulását Sandro Viletta, a svájciak olimpiai bajnok alpesi sízője.

A 32 éves versenyző az elmúlt két évben kétszer is térdszalag-szakadást szenvedett, és azt mondta, már nem érzi teljesen magabiztosnak magát a lejtőkön.

Viletta 2014-ben, Szocsiban nyert olimpiai bajnoki címet, meglepetésre lett első a horvát Ivica Kostelic előtt szuperkombinációban.

A világkupákon egy sikert aratott, még 2011-ben, a Beaver Creek-i szuper-óriásműlesiklásban győzött, aztán sorozatos sérülések hátráltatták.

A sportoló azt mondta: edzőként szeretné kamatoztatni a tudását.

Legfrissebb hírek

A 2024-es Európa-bajnok műkorcsolyázó, Loena Hendrickx visszavonult

Téli sportok
2026.06.24. 23:55

Kékesi Márton alpesi síző lezárta válogatottbeli pályafutását

Téli sportok
2026.06.17. 17:20

Női röplabda Extraliga: felhagy az élsporttal Szerencsés-Miklai Zsanett

Röplabda
2026.06.16. 16:33

Visszavonult az olimpiai bronzérmes karatés, Hárspataki Gábor

Egyéb egyéni
2026.05.31. 13:12

Luka Modric a vb után visszavonul – sajtóhír

Foci vb 2026
2026.05.27. 17:07

Jászapáti Petra: Visszavonulok!

Téli sportok
2026.05.22. 16:00

„Köszönöm, hogy részesei voltatok az utamnak” – visszavonul a kétszeres BL-győztes Dragana Cvijics

Kézilabda
2026.05.21. 12:26

Németh Krisztián: El tudom viselni, hogy csodagyerek maradok

Labdarúgó NB I
2026.05.19. 15:45
Ezek is érdekelhetik