Rövid pályás gyorskorcsolya-vb: rekordnevezés, rajt pénteken

MTI MTIMTI MTI
2013.03.07. 15:22
Huszonnégy európai, hat ázsiai és három amerikai országból, illetve Ausztráliából és Új-Zélandról érkeztek versenyzők a pénteken kezdődő debreceni rövid pályás gyorskorcsolya-világbajnokságra.

Mivel 2009-ben 32, 2010-ben 34, 2011-ben 32, 2012-ben pedig 33 nemzet képviselői vettek részt a világbajnokságon, a 35-ös debreceni szám rekordnak számít – mint a csütörtöki nemzetközi sajtótájékoztatón elhangzott.

A versenyeken 63 női és 68 férfi korcsolyázó indul, közülük 44-en, illetve 48-an szerepelnek majd egyéni számokban, a többiek a váltókban jutnak szerephez.

A vb-t felvezető debreceni sajtóeseményen megjelent Kósa Lajos polgármester, a Magyar Országos Korcsolyázószövetség (MOKSZ) elnöke, Sallak György és Orendi Mihály, a szervezőbizottság ügyvezető igazgatói, valamint Martos György, a Nemzetközi Korcsolyázószövetség (ISU) tanácsának tagja.

A szakemberek szerint egy évvel a szocsi téli olimpia előtt igen magas színvonalú versenyekre lehet számítani, ezt a várakozást támasztja alá az a tény, hogy a világ legjobbjai közül csak egy sztárversenyző hiányzik, a dél-koreai Kvak Jun Gi. Ő a múlt hónap közepén megsérült, megoperálták, ezért nem jöhetett el Debrecenbe, hogy megvédje összetettbeli világbajnoki címét.

A sajtótájékoztató vendége a kanadai olimpiai bajnok Charles Hamelin, az olasz Európa-bajnok Arianna Fontana, valamint az Európa-bajnok Heidum Bernadett és a junior világbajnoki bronzérmes Liu Shaolin Sándor volt a versenyzők képviseletében.

A világbajnokság ünnepélyes megnyitójára pénteken 12 órakor kerül sor. Az ünnepségen a magyar zászlót Debrecen négy egykori jeles korcsolyázója hozza a jégre, a magyar bajnok Pádár Beáta és Becsky Gábor, az Európa-bajnoki bronzérmes Szabó Krisztián és Kövér Balázs. Az első startlövésre 12.30 órakor kerül sor a Főnix Csarnokban.

A jegyek a helyszínen, illetve Ticketpron keresztül szerezhetők be, a szervezők közlése szerint szinte jelképes áron.

A verseny mindhárom napjáról az M1 ad közvetítést.

A versenyeken 63 női és 68 férfi korcsolyázó indul, közülük 44-en, illetve 48-an szerepelnek majd egyéni számokban, a többiek a váltókban jutnak szerephez.

A vb-t felvezető debreceni sajtóeseményen megjelent Kósa Lajos polgármester, a Magyar Országos Korcsolyázószövetség (MOKSZ) elnöke, Sallak György és Orendi Mihály, a szervezőbizottság ügyvezető igazgatói, valamint Martos György, a Nemzetközi Korcsolyázószövetség (ISU) tanácsának tagja.

A szakemberek szerint egy évvel a szocsi téli olimpia előtt igen magas színvonalú versenyekre lehet számítani, ezt a várakozást támasztja alá az a tény, hogy a világ legjobbjai közül csak egy sztárversenyző hiányzik, a dél-koreai Kvak Jun Gi. Ő a múlt hónap közepén megsérült, megoperálták, ezért nem jöhetett el Debrecenbe, hogy megvédje összetettbeli világbajnoki címét.

A sajtótájékoztató vendége a kanadai olimpiai bajnok Charles Hamelin, az olasz Európa-bajnok Arianna Fontana, valamint az Európa-bajnok Heidum Bernadett és a junior világbajnoki bronzérmes Liu Shaolin Sándor volt a versenyzők képviseletében.

A világbajnokság ünnepélyes megnyitójára pénteken 12 órakor kerül sor. Az ünnepségen a magyar zászlót Debrecen négy egykori jeles korcsolyázója hozza a jégre, a magyar bajnok Pádár Beáta és Becsky Gábor, az Európa-bajnoki bronzérmes Szabó Krisztián és Kövér Balázs. Az első startlövésre 12.30 órakor kerül sor a Főnix Csarnokban.

A jegyek a helyszínen, illetve Ticketpron keresztül szerezhetők be, a szervezők közlése szerint szinte jelképes áron.

A verseny mindhárom napjáról az M1 ad közvetítést.

Legfrissebb hírek

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

NS-infó: Szűcs Tamást a portugál élvonal 5. helyezettje szerződtetheti

Labdarúgó NB I
2026.06.14. 00:54

Demjén Patrik visszatér az MTK-hoz – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.12. 11:03

Anyagi és szakmai okok miatt nem indul a Debrecen a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
2026.06.11. 15:43

A DVSC-től szerződtetett U-válogatott játékost a Vasas

Labdarúgó NB I
2026.06.11. 12:25

A DVSC izraeli-magyar védőt szerződtetett

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 17:22

A Debrecen az ifi BL-trófea első nyertese

Kézilabda
2026.06.07. 13:31

Magyar–kazah: este tíz után indul Budapestre az utolsó vonat Debrecenből

Magyar válogatott
2026.06.04. 12:02
Ezek is érdekelhetik