Odd-Björn Hjelmeset letaszította a trónjáról Frode Estilt Szapporóban

2007.03.04. 11:22
Fantasztikus küzdelemben a norvég Odd-Björn Hjelmeset nyerte a férfiak 50 km-es klasszikus sífutó számát az északisí-világbajnokság utolsó napján, s ezzel pályafutása első egyéni világbajnoki címét szerezte meg. A 35 éves, váltóban háromszoros vb-aranyérmes klasszis a szám címvédőjét, Frode Estilt hajrázta le egy elképsztően nagy versenyen.

Japán 1
A két norvég sífutó nem sokkal a befutó előtt szakadt el a bolytól, amely amelyben kettejükön kívül ott haladt két német, Jens Filbrich és Tobias Angerer, valamint a cseh Lukas Bauer is.

Hjelmeset és Estil közül utóbbi ért be először a stadionba, miközben Hjelmeset a célegyenesre ráfordító kanyarban majdnem elesett.

Estil remekül „fogta” a nyomvonalat, így egy kilométeren belül másodszor is nagy hajrára késztette honfitársát. A későbbi győztes azonban állt elébe a kihívásnak.

Az utolsó száz méteren az Estil jobbján haladó Hjelmeset óriási akarással, hatalmas erővel lökte magát előre, miközben a komótosabb mozgású, de nagyobb testű, így fizikailag erősebb Estil nem tudott ritmust váltani.

A célvonalat Hjelmeset érte el előbb, mindössze négy tizedmásodperccel előbb, mint legnagyobb ellenfele.

Néhány méterrel a befutó után Estil is magasba emelte a karjait, majd a két klasszis megölelte egymást, jelezve a kölcsönös tiszteletet.

Az 1993 óta versenyző Hjelmesetnek ez volt a negyedik világbajnoki aranyérme, egyéniben azonban az első. Két éve Oberstdorfban, illetve a 2002-es Salt Lake City-i téli olimpián is bronzérmes lett ebben a számban.

A harmadikként célba érő Jens Filbrich először állhatott dobogóra világbajnokságon egyéni versenyben.

ÉSZAKISÍ-VILÁGBAJNOKSÁG, SZAPPORÓ (JAPÁN)