Egy drukker a hátára tetováltatta Di Canio őrült gólörömét

Vágólapra másolva!
2013.07.16. 18:25
A Premier League-ben szereplő Sunderland szezon közben, a bajnokság vége előtt mindössze hét fordulóval kinevezett menedzsere, Paolo Di Canio a rendelkezésére álló rövid idő alatt nem csak a csúfos kiesés elől menekítette meg a klubot, de utánozhatatlan stílusával a szurkolók szívének csücskében is helyet követelt magának. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az a drukker bőrébe varrt tetoválás, amely a különc, de nem rasszista olasz mester bemutatkozó gólörömének pillanatát örökítette meg, az ősi rivális Newcastle elleni derbi délutánjáról.

Di Canio öröme a Newcastle ellen: ami a szívén, az a térdén (Fotó: Action Images)
Di Canio öröme a Newcastle ellen: ami a szívén, az a térdén (Fotó: Action Images)
Di Canio öröme a Newcastle ellen: ami a szívén, az a térdén (Fotó: Action Images)

Di Canio öröme a Newcastle ellen: ami a szívén, az a térdén (Fotó: Action Images)
Di Canio öröme a Newcastle ellen: ami a szívén, az a térdén (Fotó: Action Images)

Di Canio álmodni sem álmodhatott volna meseszerűbb kezdésről, hiszen alig pár nappal áprilisi kinevezését követően, irányításával a „fekete macskák" a 2012–2013-as PL-szezon egyik legnagyobb meglepetését produkálva 3–0-val döngölték földbe a gyűlölt szomszéd „szarkákat", ráadásul idegenben.

A szezon korábbi részében a harmadosztályú Swindon Town együttesénél edzősködő, de posztjáról februárban lemondó Di Canio – ahogy az összes többi mérkőzésén – teljes odaadással dirigálta csapatát az oldalvonal mellett, a győzelmet bebiztosító második gól után pedig drága öltönyét nem sajnálva, térden csúszva ünnepelt. Ezt a pillanatot a Sunderland drukkerei jó ideig nem fogják elfelejteni, egyikük azonban élete végéig testén hordozza majd a nagy pillanatot.

Egyetlen hiba azért elbújt a tetkón: a Sunderland nem hazai pályán játszott  (Forrás: 101greatgoals.com)
Egyetlen hiba azért elbújt a tetkón: a Sunderland nem hazai pályán játszott (Forrás: 101greatgoals.com)

 

Legfrissebb hírek

Az Arsenal védelme ismét remekelt, egy gól is elég volt az „ágyúsok” győzelméhez

Angol labdarúgás
1 órája

Haaland duplájával nyert a City, Mateta mesterhármasával mentett pontot a Palace

Angol labdarúgás
4 órája

Ez gyors volt: a Nottingham Forest azonnali hatállyal menesztette Ange Postecoglout

Angol labdarúgás
6 órája

A Chelsea-től is kikapott a Forest, veszélyben Postecoglou állása

Angol labdarúgás
7 órája

Arteta szerint még hetekig eltarthat Ödegaard felépülése

Angol labdarúgás
Tegnap, 18:21

Még magasabbra ugrott Szoboszlai értéke, ötmillió euróval többet ér a Liverpool támadója

Légiósok
Tegnap, 17:21

„Történelmi lépés” – lapunk főszerkesztője a Mokkában beszélt Gyenge Balázs liverpooli feladatáról

Angol labdarúgás
Tegnap, 14:44

PL: eltiltották a Chelsea vezetőedzőjét

Angol labdarúgás
2025.10.15. 18:36
Ezek is érdekelhetik