La Liga: őrült meccs és újabb Real-pontvesztés Valenciában

2016.01.03. 22:22
Cristiano Ronaldónak a méltatlankodás jutott Valenciában (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén fordulatos, a hajrában már-már őrült eseménysorozat után 2–2-t játszott egymással a Real Madrid és a Valencia.

Lendületesen kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat képes volt gyorsan a kapu elé kerülni, így már a meccs elején is „levegőben lógott” a gól. A 16. percben a Real Madrid szerzett vezetést: a Valencia a saját tizenhatosa előtt veszített labdát, így Karim Benzemához került a labda, aki négy-öt védő gyűrűjében tartotta meg, majd Gareth Bale és Cristiano Ronaldo érintésével a franciához került vissza a labda, aki a nagyszerű összjáték végén a kapu jobb alsó sarkába helyezett. 0–1

STATISZTIKAI SZEMMEL
A Valencia a legutóbbi 13 bajnokijából csak egyet nyert meg a Real Madrid ellen (1–5–7).
Karim Benzema minden más francia játékosnál több gólt (12) szerzett ebben a szezonban.
Cristiano Ronaldo a legutóbbi 8 fellépésén jegyzett 12 gólja mellett adott 6 gólpasszt.
Dani Parejo az első játékos, aki ebben a bajnokságban büntetőből bevette a Real Madrid hálóját.
Gareth Bale mindenki másnál több fejes gólnál (4) jár a spanyol ligában.
A Valencia 21 bajnoki óta veretlen a Mestallában. 1990 októbere óta nem volt ilyen sorozatuk.

A gól megfogta a Valenciát, Gary Neville csapata azonban lassan ocsúdott, és fél óra után többször is veszélyt teremtett Keylor Navas kapuja előtt. Rodrigo de Paul beívelése után Joao Cancelo kevéssel tévesztett célt, amikor tisztán fejelhetett, majd a nagyon aktívan játszó André Gomes lövésébe az utolsó pillanatban lépett bele Sergio Ramos.

Már majdnem kihúzta az első félidőt a Real, de csak majdnem, mert az egyszer már tizenegyest reklamáló hazaiak a játékrész hosszabbításában nem véletlenül emelték fel hangjukat. Pepe összeakasztotta Gomes lábát, a büntetőt pedig Dani Parejo higgadtan a kapuba helyezte. 1–1

A második játékrész csendesen indult, ám aztán felpörögtek az események. Navas csak nehezen tudta hárítani Gomes lövését, majd nem sokkal később Mateo Kovacic kapott egyből piros lapot, miután kíméletlenül felrúgta Cancelót – csupán másodpercekkel azután, hogy Ronaldo gyanús körülmények között esett nagyot a büntetőterületen belül.

Hiába az emberhátrány, a 82. percben Gareth Bale mégis elhallgattatta a Mestallát: jobb oldali szabadrúgás után a walesi emelkedett a legmagasabbra, és a tehetetlen Jaume Doménech felett a kapufa segítségével a kapu jobb oldalába juttatta a labdát. 1–2

Egy percet váratott azonban csak magára a reakció: De Paul beadása az ötösön üresen találta a csereként beállt Rodrigót, és két fejes után Paco Alcácer kiegyenlített. 2–2

S ezzel még nem volt vége: a hosszabbításban Ronaldo az ötösről fejelte a kapu helyett kifelé (!) a labdát, míg az ellentámadásból Álvaro Negredo került ziccerbe, ám hiába vezethette Navasra a labdát, a Costa Rica-i menteni tudott. A Real Madrid két pontot elveszített, egyet nyert a Valencia ellen.

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ

Valencia–Real Madrid 2–2 (D. Parejo 45+1. – 11-esből, Paco Alcácer 83., ill. Benzema 16., Bale 82.)
KORÁBBAN
Deportivo La Coruna–Villarreal 1–2 (Luis Alberto 48., ill. Bruno 36., 95. – a másodikat 11-esből)
Athletic Bilbao–Las Palmas 2–2 (Aduriz 17. – 11-esből, I. Williams 66., ill. V. Gómez 62., Tana 81.)
Rayo Vallecano–Real Sociedad 2–2 (Diego Llorente 15., Jozabed 51., ill. Elustondo 27., Bruma 63.)
Betis–Eibar 0–4 (Capa 3., Keko 17., Adrián González 71., Bastón 82.)
Granada–Sevilla 2–1 (Isaac 17., Penaranda 37., ill. Vitolo 45+1.)

1. Atlético Madrid 18 13 2 3 25–8 +17 41
2. Barcelona 17 12 3 2 40–15 +25 39
3. Real Madrid 18 11 4 3 47–18 +29 37
4. Villarreal 18 11 3 4 24–16 +8 36
5. Celta Vigo 18 9 4 5 28–25 +3 31
6. Athletic Bilbao 18 8 4 6 27–20 +7 28