La Liga: úgy tűnik, már nincs forduló Castellanos-gól nélkül

K. Zs.K. Zs.
2023.05.04. 21:42
Taty Castellanos (középen) itt még Bernando Espinosa (balra) gólját ünnepli – a végén aztán ő döntött (Fotó: Getty Images)
A Sevilla fordulatos mérkőzésen 3–2-re legyőzte vendégét, az Espanyolt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójának csütörtöki játéknapján. Nyert a Girona is, a katalán csapat sorozatban a harmadik sikerének örülhet – nem kis részben Taty Castellanosnak köszönhetően. A Betis értékes bilbaói győzelemmel zárta a fordulót, míg a Rayo Vallecano sorozatban a harmadik hazai meccsét is megnyerve erősítette meg pozícióját a középmezőny elején.

GIRONA–MALLORCA 2–1

Az első félidő ráadásában, egy bal oldali szabadrúgás után Bernardo Espinosa lőtte közelről azt a gólt, amelyikkel a hazaiak sokáig vezettek. S a vendégek hajrábeli egyenlítése után ki más szerezhette volna a győztes gólt, mint Taty Castellanos…

A Real Madridnak nemrég négyet vágó argentin támadó sorozatban a negyedik bajnokiján jegyzett gólt (a mostanit a hosszú oldalon berobbanva fejelte) – ebben az időszakban hét találat a termése, míg a bajnoki idényben 13-nál tart.

A Girona sorozatban a harmadik bajnoki mérkőzését nyerte meg.

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJA (YT-ÁTKATTINTÁSSAL)

SEVILLA–ESPANYOL 3–2

A Sevilla az utóbbi hetekben megkezdte a pontgyűjtést, az elmúlt forduló hazai veresége már kisiklásnak volt tekinthető, feledtetni is akarta a csapat – Bryan Gil közeli lövésével meg is szerezte a vezetést a 22. percben.

Ahogy a sevillai gól hitelesítéséhez kellett a VAR, kellett néhány perc múlva a túloldalon is, és újra a támadó csapat volt a kedvezményezett: nem történt szabálytalanság, Karim Rekik önerőből továbbította estében a labdát a saját kapujába.

Érvénytelen góllal válaszolt a Sevilla, a lesállás megállapításához nem is volt szükség gépi segítségre, mint ahogyan az Espanyol vezető góljának megítéléséhez sem – a rögzített felvételt legfeljebb azért volt érdemes visszanézni, hogy tovább élvezhessük Javi Puado tekerésének látványát, 1–2.

A második félidő főszereplője Pape Gueye volt: a játékrész derekán a mali csatár kiharcolt egy tizenegyest, amelyből Lucas Ocampos egyenlített, majd a hajrában ő maga perdített elegánsan a rövid sarokba, első bajnoki gólját szerezve a Sevilla színeiben.

ATHLETIC BILBAO–BETIS 0–1

Az európai kupaindulást jelentő helyekért versengő két csapat mérkőzését egyetlen gól döntötte el: a 6. percben a hazai védelem nem tudott mit kezdeni Juan Miranda nagy bedobásával, és Willian José kihasználta az ügyetlenkedést, fél fordulattal közelről a hálóba bombázott.

Az utolsó pillanatokig erőlködő kedvencei kevéssé hatékony produkcióját látva a bilbaói publikum egy idő után elvesztette a türelmét, különféle tárgyakat hajigált a pályára, egy ideig állt is a játék. A düh természetes reakció: a legutóbbi hat hazai bajnokijából az Athletic csupán egyet nyert meg, és már a negyediket veszítette el.

RAYO VALLECANO–VALLADOLID 2–1

Ha nem is könnyen, de sorozatban a harmadik hazai bajnoki meccsét is megnyerte a Rayo. A második félidő elején Raúl de Tomás fejesével szerzett vezetést a hazai csapat, a hajrá kezdetén Sergio Camello egy eredményes letámadás nyomán növelte az előnyt, és a bennmaradásért izzadó vendégek csak szépíteni tudtak.

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ, csütörtöki mérkőzések
Girona–Mallorca 2–1
(Espinosa 45+2., Castellanos 84., ill. Muriqi 80. – 11-esből)
Sevilla–Espanyol 3–2 (Bryan Gil 22., Ocampos 69. – 11-esből, P. Gueye 88., ill. Rekik 29. – öngól, Javi Puado 43.)
Athletic Bilbao–Real Betis 0–1 (Willian José 6.)
Kiállítva: Dani Vivian (90+3. – Athletic Bilbao)
Rayo Vallecano–Valladolid 2–1 (Raúl de Tomás 48., Sergio Camello 80., ill. Sergio León 84.)