La Liga: simán nyert a Rayo, ezzel visszaelőzte a Barcelonát

CS. M.CS. M.
2021.11.22. 22:51
Nyert és jelenleg a 6. a tabellán a Rayo (Fotó: Getty Images)
A Rayo Vallecano 3–1-re legyőzte otthon a Mallorcát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójának utolsó mérkőzésén, hétfőn.

Az újonc Rayo Vallecano úgy vágott neki ennek az összecsapásnak, hogy hatmeccses veretlenségi sorozatot hozott össze hazai pályán, amire 2002 óta nem volt példa a klub történetében. A Mallorca ellen hamar eldőlt, hogy ez a remek széria tovább folytatódik, hiszen a 20. percben már 2–0-ra vezettek a hazaiak.

Előbb Sergi Guardiola talált be a 16. percben, majd nem sokkal később Álvaro García volt eredményes egy parádés kontrát követően. A folytatásban a második gólnál szenzációs gólpasszt adó Óscar Trejo büntetőből növelte háromra a Rayo előnyét, majd a hajrában szépített a Mallorca.

A hazaiak végül 3–1-re nyertek és visszaelőzték a tabellán az FC Barcelonát.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ
Rayo Vallecano–Mallorca 3–1
(Sergi Guardiola 16., Álvaro García 20., Trejo 63. – 11-esből, ill. Abdón Prats 89.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Getafe–Cádiz 4–0 (Mathias Olivera 7., Cuenca 60., Ünal 81., Jaime Mata 90+4.)
Granada–Real Madrid 1–4 (Luis J. Suárez 34., ill. Asensio 19., Nacho 25., Vinicius Junio 56., F. Mendy 76.)
Elche–Betis 0–3 (Juanmi 12., Willian José 24., Fekir 27.)
Real Sociedad–Valencia 0–0
Atlético Madrid–Osasuna 1–0 (Felipe 87.)
Barcelona–Espanyol 1–0 (Depay 48. – tizenegyesből)
Celta Vigo–Villarreal 1–1 (Méndez 72., ill. Alberto Moreno 27.)
Sevilla–Alavés 2–2 (Ocampos 38., Rakitic 90+2., ill. Laguardia 5., Joselu 45+7.)