La Liga: az Atlético kiszenvedte a győzelmet az Osasuna ellen

P. K.P. K.
2021.11.20. 20:38
Felipe (18) fejelte az Atlético Madrid győztes gólját (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid a 87. percben szerzett góllal győzött az Osasuna ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójában.

A 12 meccs után a bajnokságban csak 4. helyen álló és a legutóbbi hat tétmeccséből csak egyet megnyerő Atlético Madrid az első félidőben hiába támadott többet az Osasunánál, a mezőnyfölény nem sok hazai helyzetet eredményezett, sőt, az első két kaput eltaláló lövést a vendégek jegyezték. Lucas Torro távoli kísérleténél például a levegőben úszva védett nagyot Jan Oblak.

A hazaiak 45 perc alatt nem is jutottak el kaput eltaláló lövésig, de a második félidőben is sokáig Antoine Griezmann lesgólja jelentette az egyetlen madridi lehetőséget.

A végén mégis győzni tudott a címvédő: Yannick Carrasco szögletéből Felipe fejelt a kapuba, ezzel 1–0-ra nyert Diego Simeone csapata.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

Atlético Madrid–Osasuna 1–0 (Felipe 87.)
Barcelona–Espanyol 1–0 (Depay 48. – tizenegyesből)
KORÁBBAN
Celta Vigo–Villarreal 1–1 (Méndez 72., ill. Alberto Moreno 27.)
Sevilla–Alavés 2–2 (Ocampos 38., Rakitic 90+2., ill. Laguardia 5., Joselu 45+7.)