La Liga: Reguilónt kiállították, újfent botlott az Atlético

R. D. P.R. D. P.
2023.01.15. 18:17
Továbbra sem tud kilábalni a hullámvölgyből az Atlético Madrid (Fotó: Getty Images)
Újabb értékes pontokat hullajtott el az Atlético Madrid a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójának vasárnapi játéknapján: Diego Simeone gárdája ezúttal ikszelt, méghozzá az Almería otthonában.

Az utóbbi hónapokban gyenge formában lévő Atlético számára jól indult a találkozó, hiszen Ángel Correa révén vezetést szerzett a 18. percben: az argentin támadó Geoffrey Kondogbia kiugratását váltotta gólra – a találatban Antoine Griezmann is kulcsszerepet vállalt, szinte gólpasszal felérő módon hagyta el ugyanis a labdát, amivel alaposan megtévesztette a hazaiak védelmét. A „matracosok” nem sokáig örülhettek, az Almería még az első félidőben egyenlített a fiatal csatár, El Bilal Touré révén. A labdabirtoklásban és helyzetekben is kiegyenlített első játékrész 1–1-gyel ért véget.

A fordulást követően a hazaiak átvették az irányítást, ám a fölény ellenére mégis Simeone együttese járt közelebb a gólhoz: az Almería kapusa, Fernando Martínez négy védést is bemutatott a második félidőben. A madridiak a véghajrában emberhátrányba kerültek, a csereként beálló Sergio Reguilón ugyanis rövid idő alatt két sárga lapot is begyűjtött. Gólt egyik csapat sem szerzett, maradt tehát a pontosztozkodás.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ
Almería–Atlético Madrid 1–1
(E. B. Touré 37., ill. Á. Correa 18.)
Kiállítva: Sergio Reguilón (A. Madrid, 89.)
KORÁBBAN
Getafe–Espanyol 1–2
(Ünal 7., ill. Joselu 6., Puado 62.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Valladolid–Rayo Vallecano 0–1 (Palazón 65.)
Girona–Sevilla 2–1
(Stuani 46., Y. Herrera 88., ill. T. Nianzou 13.)
Osasuna–Mallorca 1–0
(Oroz 47.)
Real Sociedad–Athletic Bilbao 3–1 (Sörloth 25., Kubo 37., Oyarzabal 62. – 11-esből, ill. Sancet 40.)
Kiállítva: Yeray Álvarez (Athletic Bilbao, 60.)