Fordított, majd takaréklángon futballozva nyert a Real Madrid

2023.03.11. 13:50
A meccs elején a rózsaszín mezes Espanyol volt aktívabb, aztán fordított a Real Madrid (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában a második helyezett Real Madrid a 13. helyen álló Espanyolt fogadta. A mérkőzésen a barcelonai csapat szerzett vezetést, ám a blancók még a szünet előtt fordítottak, majd a hajrában beállították a 3–1-es végeredményt.

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ
REAL MADRID–ESPANYOL 3–1 (2–1)
Madrid
, Santiago Bernabéu Stadion, 59 872 néző. Vezette:Jorge Figueroa Vázquez
REAL MADRID: Courtois – Carvajal, Éder Militao, Nacho, Camavinga – Kroos (Ceballos, 74.), Tchouaméni (Rüdiger, 74.), Modric (Asensio, 72.) – Valverde, Rodrygo, Vinícius Júnior (Álvaro Rodríguez, 90.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
ESPANYOL: Pacheco – Óscar Gil (Pierre-Gabriel, 69.; Aleix Vidal, 85.), Sergi Gómez (Melamed, 85.), César Montes, Cabrera, Rubén Sánchez (Puado, 75.) – Gragera (Denis Suárez, 75.), Vini Souza, Sergi Darder – Braithwaite, Joselu. Vezetőedző: Diego Martínez
Gólszerző:Vinícius Júnior (22.), Éder Militao (39.), Asensio (90+3.), ill. Joselu (8.)

Kicsit belealudt a mérkőzésbe a Real Madrid, amit ki is használt a meglepően agilisan kezdő Espanyol a Santiago Bernabéu Stadionban. Martin Braithwaite a második percben még nem talált be, de a korábbi realos Joselu már könyörtelenül értékesítette a helyzetét (0–1). Az első negyedóra végén még Thibaut Courtois-nak kellett bravúrt bemutatnia Vini Souza fejesénél, ezt követően viszont sebességet váltottak a blancók, és átvették a mérkőzés irányítását. Vinícius Júnior szép egyéni megmozdulás után egyenlített is (1–1), majd Rodrygónak akadtak lehetőségei, de neki nem jött össze a gól. A félidő hajrájában Éder Militao fejese viszont utat talált a vendégek kapujába Aurélien Tchouaméni gyönyörű, jobb külsős gólpasszát követően (2–1).

A második félidő nem ott folytatódott, ahol az első véget ért. A „királyi gárda” visszavett a tempóból, de hátránya ellenére a barcelonai csapat sem igazán próbálkozott. Az első valamirevaló lövés Toni Kroos nevéhez fűződött, aki 400. alkalommal lépett pályára Real Madrid-mezben, majd Rodrygónak újfent nem jött össze a gól, szabadrúgásból a lécet találta el. A hajrában egyszer odakerült a hazai kapu elé az Espanyol, Leandro Cabrera azonban nem tudta a kapuba fejelni a labdát, és nem is volt több helyzet, amit feljegyezhettünk volna vendégrészről. A fővárosiak a hosszabbításban lezárták a meccset, a csereként beálló Marco Asensio vette be Fernando Pacheco kapuját (3–1).

Összességében szűk fél órát focizott „rendesen” a Real Madrid, de ez is elég volt a győzelemhez, így várhatja, hátha botlik az éllovas Barcelona. Az Espanyol hiába talált be kilenc év után a Bernabéuban, a pontszerzésre nem volt reális esélye.

20. Elche24261618–48–3012
Összességében magabiztosan nyertek a blancók (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 3–2

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, a Real Madrid otthon tartotta a három pontot!

90+4. perc: Ismét Nacho ugratta ki egy csapattársát, ezúttal Valverdét, akinek a félmagas lövését bravúrral védte Pacheco!

Asensio állította be a végeredményt (Fotó: AFP)

90+3. perc: GÓL! ELDŐLT A MECCS!Nacho vezette a labdát, lerázta az üldözőit, majd kiugratta Asensiót, aki 11 méterről a kapu bal oldalába lőtt! 3–1

90. perc: Öt perc a ráadás.

90. perc:Vinícius Júnior jött le,Álvaro Rodríguez kap egy pár percet.

88. perc:Carvajal is besárgult, mivel sípszó után elrúgta a labdát.

87. perc: Ceballos kapott sárgát reklamálásért.

87. perc:Denis Suárez adott be, Cabrera pedig 4 méterről fölé fejelt.

85. perc:Pierre-Gabriel meghúzódott, ígyAleix Vidal folytatja a helyén, mígSergi Gómez helyettMelamed áll be.

78. perc: Vinícius távoli lövése középre ment, így Pacheco ölében kötött ki a labda.

75. perc: Kettős csere az Espanyolnál is.Rubén Sánchez és Gragera helyére Puado és Denis Suárez állt be.

75. perc: KAPUFA! Rodrygo 20 méterről végzett el szabadrúgást, lövése pedig a lécen csattant!

74. perc: Kroos ésTchouaméni fejezi be, CeballosésRüdigeráll be.

72. perc: Modric lejött, Asensio kap lehetőséget.

A kép csalóka, a második félidő kevésbé volt mozgalmas (Fotó: AFP)

70. perc: Kroos 20 méterről ballal tűzte rá, a bombája nem is sokkal szállt fölé.

69. perc: Cserélnek a vendégek, Óscar Gil helyénPierre-Gabriel folytatja.

A hivatalos nézőszám: 59 872.

62. perc:Gragera lapos lövése méterekkel ment mellé.

56. perc: Óscar Gil lökte fel Viníciust, amiért sárgát kap.

Eddig nincs sok izgalom a második félidőben.

Nem cseréltek a csapatok a szünetben.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Éder Militao fejes góljával átvette a vezetést a Real (Fotó: AFP)

Az Espanyol szerzett vezetést, majd a második gólra is volt esélye, ám a Real Madrid felébredt, és a játékrész utolsó fél órájában már a hazaiak uralták a mérkőzést, akik megérdemelten fordítottak a szünetig.

Sárga lapok: 1–1

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek!

43. perc: Vinícius balról adott laposan középre, Rodrygo becsúszva tette kapura a labdát, de beleértek, így mellé ment.

39. perc: GÓL! MÁR A HAZAIAK VEZETNEK!Tchouaméni gyönyörűen, jobb külsővel adott be a bal oldalról, Éder Militao emelkedett a legmagasabbra, és 6 méterről a léc alá fejelt! 2–1

32. perc:Vinícius rángatta, majd borította felRubén Sánchezt, így övé az első hazai sárga.

31. perc: Carvajal ívelte oda a labdátViníciusnak, aki 8 méterről lőtt, de a védő belelépett, így fölé pördült a labda.

28. perc: Rodrygo ezúttal távolról, 20 méterről tűzte kapura a labdát, ami úgy fél méterrel ment fölé.

26. perc: Valverde lőtt jócskán fölé 20 méterről.

25. perc: Rodrygo lőtt éles szögből, Pacheco lábbal védett.

Vinícius Júnior szép góllal egyenlített (Fotó: AFP)

22. perc: GÓL! EGYENLÍT A REAL!Vinícius tört be a bal oldalról, és addig tologatta a labdát, amíg lövőhelyzetbe nem került, majd 15 méterről kilőtte a bal alsó sarkot! 1–1

21. perc:Vinícius adott be balról, Carvajal lőtt kapásból, de csúnyán fölé.

19. perc:Cabrera húzta vissza Rodrygót, ezért kap sárgát.

15. perc:Sergi Darder beívelése után Vini Souza fejelt 6 méterről, Courtois bravúrral védett!

14. perc:Camavinga lőtt 11 méterről, de pont középre, a kapus kezébe.

A vendégek szereztek vezetést (Fotó: AFP)

8. perc: GÓL! VEZET AZ ESPANYOL!Rubén Sánchez kapott kiváló indítást a jobb szélenSergi Gómeztől, megverte Camavingát, majd középre centerezett, ahol Joselu 10 méterről a bal felső sarokba bombázta a labdát! 0–1

A Real fehér, az Espanyol rózsaszín szerelésben játszik.

2. perc:Braithwaite került helyzetbe, 10 méterről tüzelt, de a lövésébe belelépett Militao, így nem talált kaput.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

Italo Galbiatira emlékeztek meg a csapatok a kezdősípszó előtt, akiFabio Capello segítője volt a Milannál, a Románál, a Juventusnál, a Real Madridnál és az angol válogatottnál is.

Vinícius Júnior a bemelegítés során (Fotó: AFP)

ELŐZMÉNYEK

A Real Madridnak általában jól megy az Espanyol ellen, főleg hazai pályán. A „királyi gárda” legutóbb 2012 decemberében veszített pontokat (2–2) otthon a barcelonai csapattal szemben. Az azóta aratott kilenc hazai győzelem során a blancók nyolcszor gólt sem kaptak.

A két csapat szezonbeli első összecsapásán a Real 3–1-re nyert idegenben, bár a meccs csak a hajrában dőlt el Benzema duplájának köszönhetően.

Az Espanyol két győzelem után az előző körben 2–1-re kikapott a Valladolid vendégeként, s a 13. helye ellenére csupán két pontra van a kiesőzónától.A fehér-kékeknél Dani Gómez, Adriá Pedrosa és Keidi Bare is maródi, és valószínűleg Brian Oliván is kénytelen kihagyni a találkozót – bár utóbbi játékos ott ül a padon.

A legutóbbi 5 meccsén a megszerezhető 15-ből csak 8-at szerzett meg a Real Madrid – az előző két mérkőzésén csak ikszelt a bajnokságban –, így már 9 pont a hátránya a listavezető Barcelonával szemben. Ráadásul sérülés miatt David Alaba, Ferland Mendy és Karim Benzema sem léphet pályára a blancóknál, viszont visszatérhet Luka Modric, miután letöltötte sárga lapos eltiltását.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Real Madrid–Espanyol mérkőzés a La Ligában!