La Liga: Parejo 2+2, Paco Alcácer 2+1; valenciai ötös Vigóban!

2015.11.07. 18:01
Paco Alcácer második gólja megtörte a hazaiakat (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság szombati első mérkőzésén a Valencia Dani Parejo és Paco Alcácer remek játékával 5–1-re legyőzte az eddig erőn felül teljesítő Celta Vigót idegenben.

Talán kevesen számítottak rá a szezon kezdte előtt, hogy 10 forduló elteltével a Celta Vigo és Valencia meccse előtt egyértelműen a hazaiakat kell esélyesnek tekinteni. Hiába azonban a tabellán a forduló előtt elfoglalt 3., illetve 7. hely, a vendégek könnyed győzelmet arattak Galiciában. Paco Alcácer és Dani Parejo csúcsformában teljesített, mindketten dupláztak, és előbbi egy, utóbbi két találatnál is gólpasszt adott.

A Celta 2005 óta nem kapott egy meccsen öt gólt a Balaídosban.
Nuno irányítása alatt Paco Alcácer már 19 gólnál jár a Valenciában – ő a leggólerősebb a „denevérek” közül.
A legutóbbi szezon kezdete óta Dani Parejo a negyedik gólját lőtte szabadrúgásból a spanyol ligában – ezzel első a vonatkozó listán.

Alcácer – a középpályás passzából – pontos, lapos lövéssel kezdte meg a gólgyártást a 13. percben, arra azonban még volt a Celtának válasza: egy szokatlan szöglet utáni kombinációt követően Augusto Fernández stukkolt közelről a kapuba, miután előtte két társa is fejjel játszotta tovább a labdát.

Hiába volt azonban a mezőnyben inkább a hazaiak játéka a meghatározó, a szünet előtt közvetlenül Parejo szabadrúgásból csodásan tekert a jobb felső sarokba, így a lélektani előny a vendégeknél volt, akik éltek is ezzel, igaz, ehhez kellett Jonny Castro kapitális hibája is. A balhátvéd a második félidő elején figyelmetlenül passzolt hátra, Paco Alcácer lecsapott, és Sergio Álvarez mellett higgadtan a kapuba továbbított. 1–3

A folytatás egyértelműen a Valenciáé volt: a 64. percben Parejo és Paco Alcácer összjátékából szemet gyönyörködtető „futsalos” gól született, a csatár ezúttal előkészítőként jeleskedett, társa pedig finoman pöccintve fejezte be az akciót. A vendégek ilyen különbségű meglepetésgyőzelmét Shkodran Mustafi fejes gólja tette teljessé (természetesen Parejo beíveléséből) – a Valencia 5–1-re nyert Vigóban.

A Celta második vereségét szenvedte el a bajnokságban, korábban csak a Real Madrid tudott nyerni az otthonában.

Hatodik döntetlenjét játszotta a Deportivo, amely 1–1-re végzett a sereghajtó Levantéval idegenben. A vendégek gólját Lucas Pérez szerezte, aki a Depor legutóbb hét találatából ötöt jegyzett.

Az Eibar Sergi Enrich duplájával kétszer is megszerezte a vezetést a Getafe ellen, majd Saúl Berjón tizenegyesével be is biztosította azt.

A Rayo Javi Guerra két góljának köszönhetően nyert 2–1-re: a madridiak csatára mindkét gólját lesipuskás módjára, becsúszva szerezte már az első tíz percben a Granada ellen. A 33 éves támadó duplájának köszönhetően a hazaiak elég előnyt harcoltak ki a folytatásra, amire szükség is volt, mert Zé Castro kiállítása miatt a 19. perctől emberhátrányban játszottak. Javi Guerra a Rayo nyolc legutóbbi találatából hatot szerzett!

A Málaga hazai pályán 1–0-ra kikapott a Real Betistől. A vendégek győztes gólját a mostani bajnokságban hetedszer eredményes Rubén Castro szerezte, aki (gól vagy gólpassz formájában) együttese találatainak 81 százalékában szerepet játszott ebben a szezonban. Az andalúziai csapat az eddigi tizenegy meccséből kilencszer nem talált a kapuba.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
11. FORDULÓ
Celta Vigo–Valencia 1–5 (A. Fernández 24., ill. Paco Alcácer 13., 46., D. Parejo 45., 64., Mustafi 79.)
Levante–Deportivo La Coruna 1–1 (Camarasa 53., ill. L. Pérez 22.)
Eibar–Getafe 3–1 (Sergi Enrich 16., 29., Saúl Berjón 61. – 11-esből, ill. Víctor Rodríguez 22.)
Rayo Vallecano–Granada 2–1 (Javi Guerra 3., 10., ill. J. Babin 53.)
Málaga–Betis 0–1 (Rubén Castro 64.)

1. Real Madrid 10 7 3 24–4 +20 24
2. Barcelona 10 8 2 22–12 +10 24
3. Celta Vigo 11 6 3 2 22–18 +4 21
4. Atlético Madrid 10 6 2 2 15–6 +9 20
5. Villarreal 10 6 2 2 15–8 +7 20
6. Eibar 11 5 4 2 16–11 +5 19