La Liga: már megint a Celta – újra négyet vágott a Barcának!

2016.10.02. 22:37
Neymar (jobbra) gólja csak a szépítésre volt jó, kikapott a Barca (Fotó: Action Images)
Nem tudta kihasználni a Real Madrid botlását a Barcelona a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójában, sőt kikapott a Celta Vigótól.

Kicsivel több mint egy évvel ezelőtt a Celta Vigo hatalmas meglepetésre 4–1-re kiütötte hazai pályán a Barcelonát, amely aztán az ősszel 6–1-gyel vágott vissza (nem mindennapi büntetőgólt is bevetve). Most újra az Estadio Balaídosba látogattak el a gránátvörös-kékek, és megint váratlan eredmény született.

A 22. percben a tavaly duplázó Iago Aspas kiváló indítása után Pione Sisto lőtt okosan a jobb alsó sarokba (1–0). Kilenc perccel később az imént előkészítő szerepben lévő Aspas maga lőtt pompás gólt Marc-André ter Stegen kapujába (2–0).

Még felocsúdnia sem volt ideje a Barcelonának, szinte azonnal növelte az előnyét a hazai csapat, Jérémy Mathieu talált a saját kapujába (3–0, öngól).

Mióta Mathieu a Barcához igazolt, senki sem szerzett annyi öngólt (hármat) a katalánoknál, mint ő. A gránátvörös-kékek kilenc év után először kaptak három gólt egy félidő alatt, akkor a Villarreal ellen álltak ilyen rosszul a szünetben.

A sérült Lionel Messit eleve nélkülözni kényszerülő Luis Enrique a kispadra tette Andrés Iniestát, ám a szünetben becserélte, így a 600. alkalommal is pályára léphetett a Barcelonában. A középpályás az 58. percben gólpasszal segítette csapatát, Gerard Piqué volt eredményes (3–1).

Öt perccel később Hugo Mallo szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a játékvezető tizenegyest ítélt, amit Neymar vágott a kapuba (3–2). A vendégek nagyon nyomtak, közel jártak az egyenlítéshez is, aztán egy kapitális hiba a vesztüket okozta.

A 77. percben a szokásos labdajáratását végezte a Barca, amibe a kapusát is belevette. Ter Stegen azonban nagyot rontott, körülményeskedett, majd eltalálta az őt letámadó Pablo Hernándezt, a labda pedig a kapuban kötött ki (4–2)!

Ter Stegen másodszor kapott négy gólt egy meccsen a katalánok színeiben – ki nem találnák, legutóbb épp a Celta Vigo ellen esett meg ez vele.

Nem volt végük még az izgalmaknak, a 87. percben a szintén csereként beálló Denis Suárez ment el a jobb oldalon, középre ívelt, Piqué pedig megszerezte a második gólját a mérkőzésen (4–3). Újabb slusszpoén azonban már nem fért bele a meccsbe, a Real Madrid botlott, de a nagy rivális még nagyobbat, az Atlético Madrid zárja az élen a fordulót, a Barca pedig csak a negyedik helyen áll.