La Liga: két gólt kapott a 90. perc után, két pontot hagyott Valenciában az Atlético

2021.11.07. 18:27
A két egykori barcelonai, Luis Suárez és Cillessen figyeli a labdát, ahogy a Valencia kapujában köt ki (Fotó: AFP)
Luis Suárez ismét lecsapott kedvenc áldozatára: az uruguayi támadó megszerezte a 14. gólját a Valencia ellen, karrierje során pedig soha, egyetlen ellenfél kapujába sem talált be ennél többször. Az Atlético Madrid győzelméhez azonban ez is kevés volt, miután a 92., majd a 96. percben is betalált a házigazda, amivel 3–3 lett a rangadó vége. A meccs hőse az uruguayi veterán helyett egy spanyol reménység, a 21 éves Hugo Duro lett.

Luis Suárez elintézte a Valenciát. Semmi új a nap alatt – írtuk volna egészen a 92. percig.

Az uruguayi támadó úgy érkezett a Mestallába, hogy karrierje során már tizenháromszor talált a Valencia kapujába. S úgy távozhat onnan, hogy a tizennegyedik gólja is megvan. A találat pedig kulcsfontosságúnak tűnt az Atlético Madrid számára, mivel a spanyol bajnokság címvédője ezzel a góllal szerezte meg a vezetést a meccs 35. percében.

A találat viszont nem törte meg az idényt négy veretlenül megvívott meccsel kezdő, azóta viszont hullámvölgybe került házigazdát. Sőt. A második félidő elején gyorsan sikerült is egyenlíteni: Goncalo Guedes éles szögből célozta meg a jobb felsőt, Jan Oblak bravúrral védett, de épp Sztefan Szavicsra pattintotta, akiről végül a hálóba vágódott a labda. Beszédes: a gólt úgy kapta a madridi együttes, hogy a térdére kapott rúgás után Suárezt még ápolták, így aktuálisan tíz emberrel futballozott az Atléti.

Nem kellett sok, hogy Diego Simeone csapata visszaszerezze a vezetést: Antoine Griezmann az 58. percben félpályás szóló végén klasszis gólt vágott Cillessen kapujának jobb felső sarkába. Majd jött a horvát válogatott Sima Vrsaljko által a hálóba sodort, Suárez által kibrusztolt kipattanó – a labda az 59. perc végén került a hálóba, ám elsőre les miatt nem adták meg, majd hosszas videózást követően csupán a 62. minutumra lett hivatalos a találat. S ezzel a kétgólos vendégelőny...

Hugo Duro (a labdával) a 90. perc után kétszer is bevette Jan Oblak kapuját (Fotó: AFP)

Ezzel sokáig úgy tűnt, az Atlético magabiztos teljesítménnyel húzza be a három pontot, ám a hosszabbítás pillanataiban jött a mindössze 21 éves Hugo Duro, aki újabb szépségdíjas góllal visszahozta a meccsbe a Valenciát, majd a 96. percben a röviden érkezve Oblak kapujába csúsztatta az egyenlítést jelentő találatot is. Mindezt úgy, hogy alig tíz perce volt a pályán...

Hugo Duro lecsapott – alighanem – kedvenc áldozatára.

Öt perc alatt kétszer is! – írhatjuk a 96. perc után. S ezzel parázs végjátékban pontot mentett a Valencia az Atlético Madrid ellen.

A fel nem adás diadala?

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ
Valencia–Atlético Madrid 3–3 (Szavics – öngól 50., Hugo Duro 90+2., 90+6., ill. L. Suárez 35., Griezmann 58., Vrsaljko 62.)