A VAR is segítette a Realt, amely kiizzadta a győzelmet a Rayo ellen

2021.11.06. 20:51
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában a Real Madrid 2–1-re nyert a Rayo Vallecano ellen, amely nagyon megszorongatta a végén.

A Real második gólját az első félidő hajrájában lőtte Karim Benzema (Fotó: AFP)

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ
Real Madrid–Rayo Vallecano2–1 (2–0)
Madrid,
Santiago Bernabeu Stadion, 43 283 néző. Vezette: González Fuertes
Real Madrid:
Courtois – Carvajal (Nacho, 90+3.), Militao, Alaba, F. Mendy – Camavinga, Casemiro, Kroos – Asensio (L. Vázquez, 83.), Benzema (E. Hazard, 83.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Rayo Vallecano: Dimitrevszki – Balliu, Szaveljics (Pozo, 81.), Catenia, F. García – Comesana, Valentín – Palazón (Bébé, 60.), Trejo (U. López), Á. García – Nteka (Falcao, 69.; S. Guardiola, 81.). Vezetőedző: Andoni Iraola
Gólszerző: Kroos (14.), Benzema (38.), ill. Falcao (77.)

Az elmúlt hetekben kissé hullámzóan teljesítő Real Madrid elsődleges célja a Rayo Vallecano ellen az lehetett, hogy végre gólt szerezzen hazai pályán, ez ugyanis a legutóbbi két, egyaránt gól nélküli döntetlennel záruló hazai bajnoki meccsén nem sikerül a királyi gárdának. Másrészt a Rayo múlt héten éppen a Barcelona ellen 1–0-ra megnyert meccsen bizonyította, hogy ha a nagynevű ellenfél nem él a lehetőségeivel, akkor képes meglepetést szerezni.

Most a meccs első helyzetét a Rayo hagyta ki, utána viszont a Real lőtt lesgólt. Majd egy olyat is a jobbról kapott labdát 11 méterről egyből a kapuba lövő Toni Kroos révén, amelyet először les címén ugyancsak érvénytelenítettek, de a visszanézés után úgy ítélték meg, hogy Vinícius Júnior – aki egy jó kiugrással tulajdonképpen elindította a támadást – nem volt lesen. 1–0

A szünet előtt Karim Benzema növelte a Real előnyét David Alaba tanítani való passzából, és ekkor úgy tűnt, könnyedén győznek a hazaiak. 2–0

A második félidőben alighanem a Real játékosai is elhitték ezt, és több helyzetben kicsit könnyelműnek bizonyultak, még ha szebbnél szebb támadásokat is vezettek. Vinícius Júnior például a saját térfeléről indulva végigvezette a labdát a pályán, több védőt is kicselezett, de nem tudott a kapuba lőni. Nem sokkal később Benzema pedig azt követően lőtt a kapu mellé, hogy előbb Mendy, majd Vinícius is sarokkal ért a labdába.

A 69. percben beállt a vendégeknél a kolumbiai legenda, Radamel Falcao, aki kisvártatva megszerezte a harmadik gólját a Real Madrid ellen, de fejjel az elsőt. 2–1

Csakhogy nem sokkal a gól után megsérült, így nagyjából tíz perc játék után le is kellett cserélni.

A hosszabbítás utolsó percében így is megvolt a lehetősége az egyenlítésre a vendégeknek, de előbb Kroos mentett a gólvonal elől, majd Thibaut Courtois hárított.

Nyert 2–1-re a Real Madrid, és ezzel kétpontos előnnyel vezeti a bajnokságot, de az eddigi listavezető Real Sociedad még nem lépett pályára ebben a fordulóban.

A 13. FORDULÓ SZOMBATI EREDMÉNYEI
Espanyol–Granada 2–0
(Pedrosa 30., De Tomás 42.)
Alavés–Levante 2–1 (Joselu 77., 90+1. – az elsőt 11-esből, ill. De Frutos 13.)

Athletic Bilbao–Cádiz 0–1
Celta Vigo–Barcelona 3–3

VASÁRNAP
14.00: Villarreal–Getafe (Tv: Spíler2)
16.15: Valencia–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)
18.30: Mallorca–Elche (Tv: Spíler2)
18.30: Osasuna–Real Sociedad (Tv: Spíler2)

90+3. Carvajal helyett Nacho állt be.

90+1. HATALMAS EGYENLÍTÉSI LEHETŐSÉG. Előbb Kroos rúgott el egy labdát a gólvonal elől, majd Unai López távoli lövését tolta a kapu fölé Courtois.

59–41 százalék a labdabirtoklás a Real javára. Nagyjából végig ennyi volt.

86. perc. Camavinga fordult le a védőjéről, 15 méterről lőtt, de középre ment a labda, a kapus megfogta.

83. perc. Real-cserék. Benzema helyett Hazard, Asensio helyett Lucas Vázquez állt be.

81. perc. FALCAO MÁR LE IS MEGY. Alig tíz percet volt pályán a kolumbiai, szerzett egy gólt, meghúzódott, így lecserélték. Sergi Guardiola állt be a helyére, Szaveljicset pedig Pozo váltotta.

A Real ellen az ötödik gólját szerezte, a Bernabéuban az elsőt.

77. perc. FALCAO SZÉPÍT! Bal oldali beadásra érkezik az ötösön, a hosszú oldalon a nem rég beállt kolumbiai csatár, aki és szögből fejelt, a labdába még Alaba is beleért, Courtois pedig így már nem tudott védeni.21

75. perc. RAYO-KAPUFA! Egy kontrából Bebe megy el, 15 méterről, egy csel után ballal lőtt, a bal oldali kapufát találta el. Pozo állt be.

71. perc. ASENSIO! Carvajal két védő között is tovább tudta pöckölni a labdát, Asensio az ötös csücskéről a hosszú sarok mellé lőtt.

69. perc. Nteka helyére Falcao állt be.

68. perc. Comesana rúgott oda Camavingának. A Real játékosát ápolni kell, a Rayo játékosa sárga lapot kapott.

61. perc.MICSODA TÁMADÁS! Előbb Mendy sarkalt Viníciushoz, aki pedig szintén sarokkal Benzema elé tálalt, a francia csatár pedig balról, 7 méterről a hosszú felső sarok mellé csavart.

60. perc. Két csere a vendégeknél. Palazón helyett Bebe állt be, Unai López váltotta Trejót.

59. perc. Nteka fejelt egy jobb oldali beadásból, de éles szögből nem tudta kapura irányítani a labdát.

54. perc. EZ IS ZICCER! Asensio egyedül vezethette a kapusra a labdát Kroos passzából, de a 11-es vonallal egymagasságban nem tudta ellőni a labdát a kifutó Dimitrevszki mellett.

51. A GÓLVONAL ELŐTT MENTETTEK. Vinícius óriási szólót mutatott be a saját térfeléről indulva: több védőt is kicselezett a tizenhatoson belül, majd a kapus mellett is elgurította a labdát, de az egyik visszaérő vendégvédő még a gólvonal elől el tudta rúgni a labdát.

47. perc. Ezúttal is a Rayo előtt adódik az első helyzet, Álvaro García lövésébe Carvajal lépett bele az ötösnél.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ. Csere nincs.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK.

46+1. perc. Comesana lépett rá Casemiro lábára, járt a sárga lap.

Benzema a Rayo ellen a 10. meccsén a 9. gólját szerezte, a bajnoki idényben viszont ez már a 10. gólja, minden tétmeccset nézve pedig a 14. A Realban tétmeccsen a 293. gólját jegyezte.

41. perc. MÁR HÁROM IS LEHETNE! Vinícius kipattanó lövését Benzema előre vetődve fejelte a kapu fölé.

38. perc.BENZEMA NÖVELI AZ ELŐNYT! Alaba indította a másik oldalon üresbe mozgó francia csatárt, aki az ötösről senkitől sem zavartatva a kapuba lőtt. 2–0

38. perc. Vinícius jobbról középre lőtt labdája felpattant, de Dimitervszki résen volt.

37. perc. Carvajal jobbról passzolt középre, Vinícius 11 méterről lőtt, Valentín szögletre mentett.

35. perc. NAGY LABDA. Egy hosszú keresztlabdára érkezett Benzema, aki az ötös bal oldaláról emelt, de a kapu tetején landolt a labda.

29. perc. Kroos kapott sárga lapot lerántásért.

27. perc. Veszélyesen csavarodik középre egy Rayo-beadás, de a kimozduló Courtois Comesana elöl elütötta a labdát.

A Real brazilja, Casemiro a 200. spanyol bajnoki meccsét játssza.

24. perc. A kapus rossz kidobása után került helyzetbe a Real: Asensióhoz került a labda a jobb szélen, nyolc méterről, éles szögből lőtt, de Dimitrevszki zárta a szöget.

22. perc. CARVAJAL ELADTA A LABDÁT. Trejo pedig köszönte szépen és 22 méterről lőtt, de nem találta el a kaput.

21. perc. Nteka kissé lehajolva fejelt kapura egy bal oldali beadást, de Courtois könnyedén fogta meg a labdát.

14. perc. ELŐSZÖR NEM ADTÁK MEG, DE MÁSODJÁRA IGEN. Kroos góljával vezet a Real. Kontráztak a hazaiak: Vinícius lépett ki egy labdával a felezővonal környékéről indulva, Asensiót játszotta meg a jobb oldalon, akinek a középre passzolt, kissé felpattanó labdáját az érkező Kroos lőtte egyből a kapuba 11 méterről! A partjelző úgy látta, Vinícius lesről indult, de a visszanézés után kiderült, szabályos a gól.

11. perc. ÚJABB REAL-HELYZET! Camavinga, Carvajal, Asensio volt a labda útja, utóbbi passzolt jobbról középre, az érkező Benzema pedig fölé lőtt.

5. perc. GÓL, DE LES! A meccs első szögletét a Real végezte el, a vendégek röviden tudtak csak felszabadítani, visszakerült a labda a Realhoz, a másodjára kapu elé ívelt labdából balról Benzema fejelt középre Viníciushoz, aki közelről a kapuba lőtt, de már lest jelzett a partjelző.

1. perc. ÓRIÁSI VENDÉGHELYZET A 30. MÁSODPERCBEN! Álvaro García került a kapussal szemben a bal szélen, de a kapu mellé lőtt

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS. A fehérben játszó Real kezdett, kékben a Rayo.

Alavés–Levante 2–1 (Joselu 77. – 11-esből, 90+1., ill. De Frutos 13.)

Vasárnapi meccsek

♦ A Real Madridból Gareth Bale, Daniel Ceballos, Mariano Diaz , Rodrygo és Federico Valverde sérült, a vendégektől pedig Martin Merquelanz hiányzik sérülés miatt. A Realból Luka Modric a meccs napján esett ki, a hírek szerint belázasodott. A Rayo legismertebb játékosa, a kolumbiai Radamel Falcao a ezúttal kispadon kezdi a meccset.

♦ Érdekesség, hogy a Rayo cserekapusaként ott ül a kispadon az a 23 éves Luca Zidane, aki a Real Madridban nevelkedett, édesapja a királyiak előző vezetőedzője, Zinédine Zidane.

♦ A Real Madrid vezetőedzője, Carlo Ancelotti a meccset megelőző sajtótájékoztatón beszélt Gareth Bale-től, aki kisebb sérüléssel bajlódik ugyan, de így is meghívót kapott a walesi válogatottba. „Bale 2014-ben segített a Real Madridnak megnyerni a Bajnokok Ligáját és a Spanyol Kupát. Mostanában nem volt túlságosan jó, de hinnünk kell benne; ha visszatér a válogatottól és megérdemli, játszani fog” – idézte az olasz szakvezetőt a Marca.

Carlo Ancelotti csapata szerdán győzött otthon a Bajnokok Ligájában a Sahtar ellen, viszont a legutóbbi két hazai bajnokiján még gólt sem szerzett, mindkét meccs 0–0-s döntetlennel zárult (Fotó: AFP, archív)

♦ A Real Madrid remekül kezdte a bajnokságot, hiszen az első hat meccséből ötöt megnyert, egy döntetlen mellett és a hat mérkőzésen 21 gólt szerzett. Azóta viszont öt meccsből csak kétszer nyert a La Ligában, az Espanyol vendégeként kikapott, a legutóbbi két hazai mérkőzésén, a Villarreal és az Osasuna ellen pedig gól nélküli döntetlent játszott, viszont közben idegenben a Barcelonát és legutóbb az Elchét is megverte 2–1-re, a Bajnokok Ligájában a Sahtart győzte le egymás után kétszer is (idegenben 5 – 0-ra, otthon 2–1-re).

♦ A Rayo Vallecano legutóbb 0–0-ra végzett otthon a Celta Vigóval, előtte, múlt szerdán viszont 1–0-ra nyert otthon a Barcelona ellen, a mérkőzést követően menesztették a katalánok Ronald Koeman vezetőedzőt.

♦ A Real Madrid a 2. helyről várta a 13. fordulót, de egy meccsel kevesebbet játszott az egy ponttal többet gyűjtő, éllovas Real Sociedadnál. A Rayo a 6. helyről várta a mérkőzést. A két csapat legutóbbi meccsét, idén áprilisban a Rayo nyerte otthon 1–0-ra, az őszi szezonban, Madridban viszont a Real győzött 1–0-ra.

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–RAYO VALLECANO MÉRKŐZÉS ÉLŐ TUDÓSÍTÁSÁBAN!